Ewangelia na 25 stycznia 2024 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 25.01.2024 (Mk 16,15-18) z komentarzem:

Jezus, ukazawszy się Jedenastu, powiedział do nich: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Te zaś znaki towarzyszyć będą tym, którzy uwierzą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, a ci odzyskają zdrowie”.

Komentarz do Ewangelii na 25 stycznia:

Idź na cały świat – mówi dzisiaj Jezus. Może ci się to wydawać bardzo wymagające. Jezus posyła cię w różne miejsca. Zaprasza do tego, byś odczytywał Jego wezwanie. Posyła cię do świata. Co jest twoim światem? Dokąd możesz pójść? A gdzie nie chciałbyś być posłany?

Żeby głosić Ewangelię, nie musisz być kaznodzieją. Najbardziej przemawia do innych dawanie osobistego świadectwa. Pokazywanie dobra otrzymanego od Boga i dzielenie się tym, co On zmienił w twoim życiu. Czasem taka zmiana może dokonać się przez przypadkowe spotkanie lub jedno przeczytane zdanie. Co możesz powiedzieć o takich przypadkowych słowach w twoim życiu? A może twoja historia będzie mogła komuś pomóc?

Jezus chce, żebyś pomagał działać Jego uzdrawiającej łasce. Położenie ręki na ramieniu kogoś zrozpaczonego może spowodować pojawienie się w nim nadziei. Przez uważną rozmowę z kimś zagubionym Jezus może zacząć uzdrawianie wspomnień w twoim rozmówcy. Czasem choćby ziarenko dobra, które dajesz drugiemu człowiekowi, może być najbardziej skutecznym sposobem twojego ewangelizowania. Spróbuj dostrzec, gdzie i jak możesz być wysłannikiem Boga. Możesz poprosić o wstawiennictwo świętego Pawła, dzisiejszego patrona, aby wspierał cię w chodzeniu drogami, na które zaprasza cię Jezus.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *