Ewangelia na 25 stycznia 2022 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 25.01.2022 wg św. Marka 16, 15-18 z komentarzem:

Jezus, ukazawszy się Jedenastu, powiedział do nich:

„Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Te zaś znaki towarzyszyć będą tym, którzy uwierzą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić.

Na chorych ręce kłaść będą, a ci odzyskają zdrowie”.

Komentarz do Ewangelii na 25 stycznia

Samo podjęcie misji głoszenia Ewangelii nie gwarantuje automatycznie sukcesu. Spotkasz ludzi, którzy Dobrą Nowinę odrzucą, nie będą chcieli jej przyjąć. Jednak trzeba, żeby ją usłyszeli i dostali szansę. Może nie od razu odpowiedzą. Może potrzebują czasu. Lecz kiedyś ich serca się otworzą. Czy odczuwasz niekiedy zniechęcenie mówieniem o wierze i Ewangelii?

Trzeba najpierw samemu uwierzyć, aby potem iść do innych. Moc Boża towarzyszyć będzie tym, którzy uwierzą. Dostaną nawet władzę nad demonami. Ci, którzy są mocni w wierze i całkowicie ufają Bogu, są też odporni na rozmaite trucizny świata – pychę, egoizm, ale też smutek i zniechęcenie. Czy zdarzyło ci się doświadczyć mocy wiary?

Z misją głoszenia Dobrej Nowiny trzeba iść do chorych, fizycznie i duchowo. Nawet jeżeli nie będziesz świadkiem spektakularnych fizycznych uzdrowień, to twoja wiara, twoja misja może zmienić czyjąś sytuację, przywrócić nadzieję, pozwolić uwierzyć w miłość. Przypomnij sobie choćby jedno takie zdarzenie i podziękuj za nie. Jezus Chrystus potężnie działa przez tych, którzy Mu zaufali i głoszą Jego Słowo. Zmartwychwstanie ma moc przemienić świat i życie ludzi. Proś o zaufanie Jezusowi i mocy Jego łaski.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *