Ewangelia na 24 luty 2024 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 24.02.2024 (Mt 5,43-48) z komentarzem:

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Słyszeliście, że powiedziano: „Będziesz miłował swego bliźniego”, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują, abyście się stali synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski”.

Komentarz do Ewangelii na 24 luty:

Bóg przyjmuje wszystkich. Niezależnie od tego, jakie wymagania sobie stawiają, czym się kierują czy też jakie mają priorytety. Akceptuje każdego i dziś zaprasza do tego również ciebie. Czy potrafisz szanować ludzi innych języków, postaw i reprezentujących inny świat wartości? Co tobą kieruje?

W tekście Ewangelii Jezus zaprasza cię do naśladowania Ojca i do wymagania od siebie więcej. Także do wychodzenia poza swoje ograniczenia czy granice stworzone i narzucone przez innych. Jak odnajdujesz się w roli dziecka Bożego? Co możesz zrobić już dziś, aby dokładniej wcielić w życie proponowane wartości?

Jezus zaprasza przede wszystkim do tego, aby każdego dnia na nowo stawać się dzieckiem Boga. W naszym życiu nie chodzi tylko o  realizację swoich pragnień ‒ ani tych konkretnych, codziennych, ani tych bardziej odległych. Poświęć chwilę na przyjrzenie się swoim życiowym motywacjom i pragnieniom. Na pierwszym miejscu stawiasz relację z Bogiem czy może własne cele? Zobacz, dokąd zmierzasz. Na koniec modlitwy podziękuj Jezusowi za Jego wskazówki. Zatrzymaj się przez chwilę na relacjach, które są dla ciebie trudne.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *