Ewangelia na 24 lipca 2023 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 24.07.2023 wg św. Mateusza 12, 38-42 z komentarzem:

Niektórzy z uczonych w Piśmie i faryzeuszów rzekli do Jezusa: „Nauczycielu, chcielibyśmy zobaczyć jakiś znak od Ciebie”. Lecz On im odpowiedział: „Plemię przewrotne i wiarołomne żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku proroka Jonasza. Albowiem jak Jonasz był trzy dni i trzy noce we wnętrznościach wielkiej ryby, tak Syn Człowieczy będzie trzy dni i trzy noce w łonie ziemi.

Ludzie z Niniwy powstaną na sądzie przeciw temu plemieniu i potępią je, ponieważ oni wskutek nawoływania Jonasza się nawrócili; a oto tu jest coś więcej niż Jonasz. Królowa z południa powstanie na sądzie przeciw temu plemieniu i potępi je; ponieważ ona z krańców ziemi przybyła słuchać mądrości Salomona, a oto tu jest coś więcej niż Salomon”.

Komentarz do Ewangelii na 24 lipca:

Faryzeusze szukają kontaktu z Jezusem. Oczekują od niego znaków, po to, by mogły umocnić ich wiarę. Jednak ich celem nie jest autentyczne spotkanie. Nie ma w nich otwartości na słowa, które przecież nie zawsze są łatwe. Ich miejsce zajęło skupienie na sobie i swoich pobożnych oczekiwaniach.

Ostre słowa, które Jezus wypowiada do słuchaczy, tylko pozornie są wrogie. Tak naprawdę przemawia przez nie pełna bólu miłość, gotowa na największe poświęcenie. Również w twoim życiu zdarzały się chwile, w których przyszło ci słuchać nieprzyjemnych, niekiedy nawet wrogich słów. Czy potrafisz w takich słowach odnaleźć drugiego człowieka, z jego cierpieniem i miłością? A może bardziej skupiasz się na swoim rozczarowaniu i niespełnionych oczekiwaniach?

Zmartwychwstanie Jezusa sprawiło, że również dzisiaj żyje On tu, obok ciebie, obecny w twoim codziennym życiu. Pragnie pomagać ci w podążaniu Jego drogą. Drogą coraz większej miłości do Boga i ludzi. Słuchając ponownie Ewangelii, zastanów się, w czym dzisiaj potrzebujesz pomocy Jezusa. Pamiętaj, że On czeka tuż obok ciebie, obecny w sakramentach, modlitwie i Słowie Bożym. Podziękuj Jezusowi za dzisiejszą modlitwę. Poproś o potrzebne łaski. Poproś także o otwarte oczy na Jego obecność przy tobie .

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *