Ewangelia na 23 września 2020 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 23.09.2020 wg św. Łukasza 9, 1-6 z komentarzem:

Jezus zwołał Dwunastu, dał im moc i władzę nad wszystkimi złymi duchami oraz władzę leczenia chorób.

I wysłał ich, aby głosili królestwo Boże i uzdrawiali chorych. Mówił do nich: „Nie bierzcie nic na drogę: ani laski, ani torby podróżnej, ani chleba, ani pieniędzy; nie miejcie też po dwie suknie. Gdy do jakiegoś domu wejdziecie, pozostańcie tam i stamtąd będziecie wychodzić. Jeśliby was gdzieś nie przyjęli, wychodząc z tego miasta, strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo przeciwko nim!”

Wyszli więc i chodzili po wsiach, głosząc Ewangelię i uzdrawiając wszędzie.

Komentarz do Ewangelii na 23 września:

Pan Jezus posyła swoich uczniów. Tym uczniem jesteś także ty i to posłanie dotyczy także ciebie. Posyła ciebie, by uzdrawiać ludzi, by uwalniać ich z mocy złego. Posyła ciebie do głoszenia Ewangelii. Co dla ciebie jest najwspanialszą rzeczą zawartą w Piśmie Świętym? Która historia najbardziej cię porusza? Którą lubisz dzielić się z innymi?

Jezus przykazał swoim uczniom, by nic nie brali w drogę. By szli i przyjmowali wszystko, co będzie im dane, ale nie zabezpieczali się na tę drogę. Tak samo ty ruszaj w drogę. Nie martw się o nic. Nie martw się o to, czy masz jakieś kursy, które mają ci pomóc w przemawianiu, głoszeniu Ewangelii. Idź i głoś to, co zostało przez ciebie doświadczone, głoś tę żywą wiarę, która w tobie jest, a która zrodziła się ze spotkania z Jezusem. Nic więcej nie trzeba.

Uczniowie ruszyli, by głosić Ewangelię po wsiach, a nie w świątyniach czy synagogach. Tak samo i ty idź do miejsc codziennych. Głoś Słowo Boże tym osobom, które mijasz w szkole, pracy… To do nich posyła cię Jezus, byś te osoby uzdrawiał i pociągał do wiary. Proś Ducha Świętego o odwagę w głoszeniu Ewangelii oraz o łaskę autentycznego życia wiarą, by twoje czyny pokrywały się ze słowami.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *