Ewangelia na 23 stycznia 2024 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 23.01.2024 (Mk 3,31-35 ) z komentarzem:

Nadeszła Matka Jezusa i bracia i stojąc na dworze, posłali po Niego, aby Go przywołać. A tłum ludzi siedział wokół Niego, gdy Mu powiedzieli: „Oto Twoja Matka i bracia na dworze szukają Ciebie”. Odpowiedział im: „Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi?” I spoglądając na siedzących dokoła Niego, rzekł: „Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten jest Mi bratem, siostrą i matką”.

Komentarz do Ewangelii na 23 stycznia:

Przyjrzyj się jeszcze raz ludziom zgromadzonym wokół Jezusa. Kim są? Ilu z nich jest prawdziwie zainteresowanych Jego nauczaniem, a ilu to przypadkowi gapie, próbujący wypełnić jakoś swój czas? A potem zobacz siebie w tej grupie. Dlaczego tam jesteś, co cię przywiodło? Jak reagujesz?

Często, gdy myślimy o ludziach słuchających nauczania Pana Jezusa, wyobrażamy sobie idylliczną scenę z domu Marii i Marty: ludzi tak zasłuchanych w słowa Jezusa, że nie zauważają tego, co się wokół nich dzieje. Dzisiejsza Ewangelia wskazuje jednak, że słuchacze Chrystusa pozostają otwarci także na tych, którzy z różnych powodów są dalej od Niego, nie mogą do Niego dotrzeć, a chcieliby Go spotkać. Mówią Mu o takich ludziach. Zastanów się, które zachowanie jest ci bliższe: to idylliczne czy to z dzisiejszego słowa Bożego?

Pan Jezus wskazuje ci sposób, w jaki stajesz się jego bliskim: masz pełnić wolę Bożą. Może cię przerażać, że to trudne, wielkie i nieosiągalne zadanie. Jednak najczęściej nie będzie to takie odległe: wystarczy tylko dobrze przeżywać zwykłą codzienność, sumiennie wypełniać swoje obowiązki. Pomyśl jeszcze raz o tym, co cię najbardziej poruszyło i oddaj to Panu Jezusowi. Poproś, by wspomagał cię w byciu Jego uczniem.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *