Ewangelia na 23 maja 2017 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 23.05.2017 wg św. Jana 16, 5-11 z komentarzem:

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Teraz idę do Tego, który Mnie posłał, a nikt z was nie pyta Mnie: „Dokąd idziesz?” Ale ponieważ to wam powiedziałem, smutek napełnił wam serce. Jednakże mówię wam prawdę: Pożyteczne jest dla was moje odejście.

Bo jeżeli nie odejdę, Pocieszyciel nie przyjdzie do was. A jeżeli odejdę, poślę Go do was. On zaś, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie.

O grzechu – bo nie wierzą we Mnie; o sprawiedliwości zaś – bo idę do Ojca i już Mnie nie ujrzycie; wreszcie o sądzie – bo władca tego świata został osądzony».

Komentarz do Ewangelii 23 maja:

Relacja z Bogiem jest dynamiczna – zmienia się. Tak, jak Jezus musiał odejść, aby na apostołów mógł zstąpić Duch Święty, tak samo w życiu każdego człowieka zmieniają się sposoby modlitwy, wyrażania wiary i doświadczania miłości. Życie z Bogiem to nie monotonne śpiewanie tych samych hymnów, przypomina ono raczej skomplikowaną symfonię, a nawet zbiór kilku symfonii. I wraz z upływem czasu, po kolejnych zmianach, nasza relacja z Bogiem coraz bardziej przypomina miłość.

Przebywanie z Bogiem jest też zawsze połączone z pewną tajemnicą. Znaczenie tego, co dzieje się teraz w twoim życiu, być może zostanie odkryte przed tobą dopiero później – tak, jak Duch Święty dopiero po Wniebowstąpieniu Jezusa przychodzi pokazać światu, na czym polegał grzech ludzi, Boża sprawiedliwość i sąd ostateczny.

Grzech ludzi polega na odrzuceniu Jezusa, Boża sprawiedliwość z kolei na Jego wywyższeniu i chwale, a sąd to ostatecznie twoje zbawienie – osądzenie szatana i umożliwienie ci ponownego nawiązania relacji z Panem.  Bóg do niczego cię nie zmusza, ale zaprasza do przeżycia z Nim twojego życia. I nie obiecuje, że będzie łatwo, ale też zapewnia, że będzie na swój sposób cudownie. Jeśli się zgadzasz, poproś Go o siły, aby w tym wytrwać.

Źródła: ewangelia.org; modlitwawdrodze.pl

Like it.? Share it:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *