Ewangelia na 23 listopada 2021 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 23.11.2021 wg św. Łukasza 21, 5-11 z komentarzem:

Gdy niektórzy mówili o świątyni, że jest przyozdobiona pięknymi kamieniami i darami, Jezus powiedział: „Przyjdzie czas, kiedy z tego, na co patrzycie, nie zostanie kamień na kamieniu, który by nie był zwalony”.

Zapytali Go: „Nauczycielu, kiedy to nastąpi? I jaki będzie znak, gdy to się dziać zacznie?” Jezus odpowiedział: „Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: «To ja jestem» oraz «Nadszedł czas». Nie podążajcie za nimi! I nie trwóżcie się, gdy posłyszycie o wojnach i przewrotach. To najpierw musi się stać, ale nie zaraz nastąpi koniec”.

Wtedy mówił do nich: „Powstanie naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Wystąpią silne trzęsienia ziemi, a miejscami głód i zaraza; ukażą się straszne zjawiska i wielkie znaki na niebie”.

Komentarz do Ewangelii na 23 listopada

Uczniowie podziwiają piękną i bogato zdobioną świątynię. Jezus zapowiada wówczas, że pewnego dnia zostanie ona zupełnie zniszczona. Pokazuje w ten sposób, jak łatwo przemijają bogactwa i dobra tego świata oraz jak nietrwały bywa pokój. Na jakich bogactwach lub dobrach skupiasz swoją uwagę?

Jezus ostrzega przed tymi, którzy będą podszywać się pod Niego. Dzisiejszy świat proponuje wiele nowych idei, ścieżek życia, filozofii – nowych „prawd” na życie. Ale Prawda jest jedna i jest nią Jezus. Prosi On, byśmy nie dali się zwieść. A jak ty doświadczasz tej walki o wierność Bogu wbrew pokusom świata?

Pan wspomina o wielu nieszczęściach. Mówi o wojnach, katastrofach, chorobach. Przestrzega jednak, abyśmy się nie trwożyli. Zbyt dalekie wychodzenie w przyszłość i brak uważności na bycie z Jezusem w „teraz” owocuje lękiem. Tymczasem człowieka będącego przy Bogu, On wewnętrznie pokrzepia i przygotowuje na trudne wydarzenia. Posłuchaj Ewangelii raz jeszcze, mając na uwadze to, jak można znajdować Boga we wszystkim. Teraz porozmawiaj z Jezusem jak z przyjacielem, o tym co dostrzegłeś podczas tej modlitwy, o twojej wierności Jemu każdego dnia.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *