Ewangelia na 23 listopada 2016 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 23.11.2016 wg św. Łukasza 21, 12-19 z komentarzem:

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Podniosą na was ręce i będą was prześladować. Wydadzą was do synagog i do więzień oraz z powodu mojego imienia wlec was będą do królów i namiestników.

Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa. Postanówcie sobie w sercu nie obmyślać naprzód swej obrony. Ja bowiem dam wam wymowę i mądrość, której żaden z waszych prześladowców nie będzie się mógł oprzeć ani się sprzeciwić. A wydawać was będą nawet rodzice i bracia, krewni i przyjaciele i niektórych z was o śmierć przyprawią.

I z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich. Ale włos z głowy wam nie zginie. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie».

Komentarz do Ewangelii 23 listopada:

Prześladowania spotkają tych, którzy są wierni Chrystusowi, tych, którzy są Jego uczniami. Wszyscy, którzy idą za głosem tego świata, nie doświadczają prześladowań, o których mówi Pan Jezus. Do której grupy się zaliczasz? Do uczniów Jezusa, gotowych na przeciwności, czy do dzieci tego świata?

Jezus mówi, że prześladowanie stanie się sposobnością do dawania świadectwa. Droga wiodąca przez śmierć, przez wydanie się na pastwę ludzi nieprzychylnych, prowadzi do dobrych owoców – do dawania świadectwa. Czy jesteś gotowy na to, by z miłości do Pana wydać się na prześladowanie ludzkich języków?

Jezus zapewnia, że tym, którzy pójdą drogą prześladowań, da wymowę i mądrość, a prześladowcy nie będą mogli się jej oprzeć ani sprzeciwić. Być może masz takie bolesne doświadczenia, szczególnie gdy prześladowania spotkały cię ze strony tych, od których miałeś prawo spodziewać się raczej miłości niż zła. Czy twoja miłość do Pana Jezusa jest większa niż strach o siebie?

Źródła: ewangelia.org; modlitwawdrodze.pl

Like it.? Share it:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *