Ewangelia na 23 lipca 2021 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 23.07.2021 wg św. Jana 15, 1-8 z komentarzem:

Jezus powiedział do swoich uczniów:

„Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który go uprawia. Każdą latorośl, która nie przynosi we Mnie owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. Trwajcie we Mnie, a Ja w was będę trwać. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie – jeśli nie trwa w winnym krzewie – tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie. Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami.

Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto nie trwa we Mnie, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. Potem ją zbierają i wrzucają w ogień, i płonie. Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, to proście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami”.

Komentarz do Ewangelii na 23 lipca:

Będąc ochrzczonym, siłą rzeczy przynależymy do Jezusa. Przez chrzest jesteśmy jak gałązka wszczepiona w pień, którym jest Zbawiciel. Bóg Ojciec jest tym, który opiekuje się krzewem. Czy doświadczasz tej troski, jaką Bóg wkłada w twoje życie?

Rośliny uprawia się, żeby przynosiły owoc. Jezus, będąc z nami w relacji, chce, żebyśmy słuchali Go i wypełniali wolę Ojca. Czynienie woli Bożej jest przynoszeniem owoców. Gdy starasz się pełnić wolę Najwyższego, to On chce coraz bardziej pokazywać, do czego cię powołuje, On chce oczyszczać gałązkę, którą jesteś.

Jednak jeśli nie starasz się o owoce, o pełnienie woli Boga, to oddalasz się od Niego. Tym samym coraz bardziej Go nie rozumiesz i nie chcesz trwać z Nim w relacji. Jezus pokazuje prostą prawdę: chcesz wzrastać jako chrześcijanin, to Bóg ci w tym pomoże. Jeśli tego nie chcesz, nie będzie trzymał cię na siłę. Poddać się działaniu Ducha Świętego, to zgodzić się na oczyszczenie, nie po to, żeby stracić, ale żeby zyskać!

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *