Ewangelia na 21 maja 2021 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 21.05.2021 wg św. Jana 21, 15-19 z komentarzem:

Gdy Jezus ukazał się swoim uczniom i spożył z nimi śniadanie, rzekł do Szymona Piotra: „Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie więcej aniżeli ci?” Odpowiedział Mu: „Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham”. Rzekł do niego: „Paś baranki moje”. I znowu, po raz drugi, powiedział do niego: „Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie?” Odparł Mu: „Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham”. Rzekł do niego: „Paś owce moje”.

Powiedział mu po raz trzeci: „Szymonie, synu Jana, czy kochasz Mnie?” Zasmucił się Piotr, że mu po raz trzeci powiedział: „Czy kochasz Mnie?” I rzekł do Niego: „Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham”.

Rzekł do niego Jezus: „Paś owce moje. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci: Gdy byłeś młodszy, opasywałeś się sam i chodziłeś, gdzie chciałeś. Ale gdy się zestarzejesz, wyciągniesz ręce swoje, a inny cię opasze i poprowadzi, dokąd nie chcesz”. To powiedział, aby zaznaczyć, jaką śmiercią uwielbi Boga. A wypowiedziawszy to, rzekł do niego: „Pójdź za Mną!”

Komentarz do Ewangelii na 21 maja:

Jezus zwraca się do Piotra jego właściwym imieniem. Chce mówić do jego serca. Jezus nie wypomina mu niczego. Przyjmuje go z całą jego historią życia, z jego słabościami i z jego niedojrzałością. Jezus podejmuje intymny dialog z Piotrem, bo chce go zaprosić do jeszcze głębszej relacji. Co dla ciebie oznacza dzisiaj, w piątek, że Jezus zaprasza także ciebie do jeszcze głębszej relacji?

Piotr słyszy pytanie o to, czy jest gotowy do tego, aby kochać Jezusa więcej, pełniej, bardziej niż wczoraj, aby kochać Jezusa bardziej niż swoją niedojrzałość, swoją słabość i swoje upadki w wierze. Piotr wydaje się zmieszany pytaniem Jezusa. Jezus także tobie zadaje pytanie, czy jesteś gotowy na to, by kochać Go więcej, bardziej niż wczoraj.

Piotr oswojony z najtrudniejszymi zakamarkami swojego serca po raz kolejny wybiera Jezusa. Przyjmuje miłość, którą ofiaruje mu Jezus. Słyszy także, że to wiąże się z rezygnacją z siebie, rezygnacją z własnych pomysłów na życie. Odtąd to Jezus chce przez niego kochać innych. Jezus ofiaruje ponownie miłość także tobie. Jaka jest twoja reakcja? Kontynuuj jeszcze przez chwilę serdeczną rozmowę z Jezusem o Jego pytaniach o miłość i twoich odpowiedziach.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *