Ewangelia na 21 grudnia 2016 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 21.12.2016 wg św. Łukasza 1, 39-45 z komentarzem:

W tym czasie Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem w góry do pewnego miasta w pokoleniu Judy.
Weszła do domu Zachariasza i pozdrowiła Elżbietę.

Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę. Wydała ona okrzyk i powiedziała: «Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona. A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie?

Oto, skoro głos Twego pozdrowienia zabrzmiał w moich uszach, poruszyło się z radości dzieciątko w moim łonie. Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana».

Komentarz do Ewangelii 21 grudnia:

Maryja szła pieszo do Elżbiety przez ponad 100 kilometrów. Była to droga, po przejściu której w życiu Maryi odmieniło się wszystko i potwierdziły się Słowa powiedziane jej od Pana. Maryja na własne oczy zobaczyła Elżbietę w stanie błogosławionym – tę, która uchodziła za niepłodną. Maryja na własne oczy zobaczyła, że dla Boga nie ma nic niemożliwego.

Tradycja kościoła mówi, że Maryja pochodząc z rodu esseńczyków oczekiwała przyjścia Mesjasza. Podejrzewała, że może zdarzyć się to za jej życia. Być może marzyła o tym, by być blisko Mesjasza. Kto wie, może kiedyś przyśniło jej się, że będzie Jego Matką. O czym Ty marzyłeś jak miałeś kilkanaście lat? Jakie były Twoje pragnienia i marzenia? Co było Twoim marzeniem kiedy byłeś już świadomy jak dorosły człowiek, a odpowiedzialność za własne życie i konieczność utrzymania się nie zdążyły jeszcze naznaczyć Twojego serca?

Bóg działa poprzez pragnienia. Może wiele razy wyrzucałeś Bogu, albo wciąż skrywasz żal, że Twoje życie nie potoczyło się jak pragnąłeś? Bóg nie rzuca słów na wiatr. Wlewając pragnienie w młode serce, daje tym samym obietnicę, że je spełni. Maryja za tym poszła. Pójdzie także z Tobą, nawet jeśli potrzeba się wrócić 40 lat. Jeśli chcesz. Błogosławiony kto uwierzy w słowa powiedziane mu od Pana. Bóg jest dobry. Jeżeli pragniesz tego doświadczyć, idź najlepszą drogą którą jest – dana z góry – cierpliwość i zgoda na Boży sposób działania.

Źródła: ewangelia.org; modlitwawdrodze.pl

Like it.? Share it:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *