Ewangelia na 20 stycznia 2024 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 20.01.2024 (Mk 3,20-21 ) z komentarzem:

Jezus przyszedł do domu, a tłum znów się zbierał, tak że nawet posilić się nie mogli. Gdy to posłyszeli Jego bliscy, wybrali się, żeby Go powstrzymać. Mówiono bowiem: „Odszedł od zmysłów”.

Komentarz do Ewangelii na 20 stycznia:

Dobro jest mądre i roztropne. Niesie w sobie także odrobinę szaleństwa – szaleństwa pokornej, codziennej miłosnej postawy służby. To właśnie prowadzi do tego, że tłum się zbiera, lud przychodzi i nie ma czasu, by się posilić. Gdyby nie było zmysłów działania, można by popaść w aktywizm prowadzący do wypalenia. Bóg daje jednak światło i siły do zachowania równowagi. Jezus umiał się zwrócić pełnymi zmysłami do Ojca, nie tylko od czasu do czasu. Była to stała więź. Jakie uczucia budzi w tobie Jezus odkładający posiłek, by być z ludźmi?

Uporządkowany w Bogu nie lęka się stracić czasu na dobro. Zostawia swoje, by wypełnić dobro Boże. Jego zmysły są wyostrzone i dostrzega o wiele więcej i głębiej niż inni. A nie jest to od razu czytanie w myślach. Wystarczy uważnie się rozglądać, tak jak to czyniła Maryja, Matka Pana, w Kanie Galilejskiej. Do jakiego dobra pociąga cię dzisiaj Bóg?

Bez Boga zmysły zachowują się jak dzikie konie, których nie można utrzymać na wodzy. Rzeczywiście bez więzi nie będzie porządku. Zmysły, czyli dary Boże, zamiast pomóc, mogą stać się przeszkodą, jeśli zostaną źle wykorzystane. Bliscy Jezusa opierają się na słowach innych, na tym, co „mówi się” o Nim. Nie pytają samego Jezusa, nie starają się przekonać osobiście, lecz wierzą usłyszanym opiniom.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *