Ewangelia na 20 sierpnia 2022 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 20.08.2022 wg św. Mateusza 23, 1-12 z komentarzem:

Jezus przemówił do tłumów i do swych uczniów tymi słowami: „Na katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią. Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą. Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom pokazać.

Rozszerzają swoje filakterie i wydłużają frędzle u płaszczów. Lubią zaszczytne miejsca na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach. Chcą, by ich pozdrawiano na rynkach i żeby ludzie nazywali ich Rabbi. A wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy jesteście braćmi. Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie.

Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus. Największy z was niech będzie waszym sługą. Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony”.

Komentarz do Ewangelii na 20 sierpnia

W usłyszanych przez ciebie słowach Ewangelii Jezus zwraca szczególną uwagę, by w postępowaniu kierować się Prawem Bożym i własnym sumieniem. Twoje podejście do wiary nie może być powierzchowne. Nie może się ono ograniczać do zewnętrznego wypełniania praktyk.

Warto byś zastanowił się, z jakiego powodu przyznajesz się do wiary. Czy na przykład nie szukasz własnych korzyści, czy nie domagasz się z tego powodu uznania, szacunku, konkretnych przywilejów, a tym samym czy nie uważasz się za kogoś lepszego od tych, którzy twierdzą, że są ateistami?

Święta Siostra Faustyna w swoim „Dzienniczku” wyznała: „Dusza moja obcuje z Bogiem, jako dziecię ze swym ukochanym Ojcem..” (Dz. 27.) Słuchając ponownie tekstu Ewangelii, zastanów się, która postawa jest ci bliższa. Proś dziś Boga Ojca, jako Jego dziecko, by uwolnił cię od wszystkiego, co niszczy twoją relację z Nim.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *