Ewangelia na 20 maja 2023 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 20.05.2023 wg św. Jana 16, 23b-28 z komentarzem:

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: O cokolwiek prosilibyście Ojca, da wam w imię moje. Do tej pory o nic nie prosiliście w imię moje: proście, a otrzymacie, aby radość wasza była pełna. Mówiłem wam o tych sprawach w przypowieściach. Nadchodzi godzina, kiedy już nie będę wam mówił w przypowieściach, ale całkiem otwarcie oznajmię wam o Ojcu.

W owym dniu będziecie prosić w imię moje, i nie mówię wam, że Ja będę musiał prosić Ojca za wami. Albowiem Ojciec sam was miłuje, bo wy Mnie umiłowaliście i uwierzyliście, że wyszedłem od Boga. Wyszedłem od Ojca i przyszedłem na świat; znowu opuszczam świat i idę do Ojca”.

Komentarz do Ewangelii na 20 maja:

Jezus obiecuje, że otrzymamy wszystko, aby nasza radość była pełna. Dobrze jednak wiemy, że nie zawsze dostajemy to, o co się modlimy. Każdy też zna popularne przysłowie: pieniądze szczęścia nie dają. Na dodatek papież Franciszek podkreśla, że chrześcijanin nigdy nie może być smutny. Jak więc nasza radość może osiągnąć pełnię?

Jezus wskazuje, abyśmy prosili w Jego imię. I to jest także rozwiązanie, jakie proponuje papież Franciszek, mówi, że „nasza radość nie pochodzi z posiadania wielu rzeczy, ale ze spotkania Osoby: Jezusa, który jest pośród nas”. To nie dary, które otrzymujemy, lub nie, od dobrego Boga, mają przynieść nam pełnię radości, ale spotkanie z ich Dawcą.

Chrzest święty włącza wszystkich w apostolstwo głoszenia Dobrej Nowiny w świecie, w którym żyjemy. Jest to misja niesienia radości wiary. Słuchając po raz drugi słów Ewangelii, zastanów się, w jaki sposób ty włączasz się w tę misję i do czego jeszcze zaprasza cię Jezus. Poproś naszą Matkę Maryję, która została napełniona wielką radością w chwili Zwiastowania, aby uczyła cię radości ze spotkania z Chrystusem oraz miłości głoszenia tej nowiny innym.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *