Ewangelia na 20 maja 2022 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 20.05.2022 wg św. Jana 15, 12-17 z komentarzem:

Jezus powiedział do swoich uczniów:

„To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich. Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.

Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali”.

Komentarz do Ewangelii na 20 maja

Jezus przypomina swoim uczniom, więc także i tobie o przykazaniu wzajemnej miłości. Za wzór stawia swoją miłość. Z miłości bowiem oddał życie za ciebie – swojego przyjaciela. Przyjacielem Jezusa jest ten, kto naśladuje Go w miłości. Popatrz na swoją miłość. Przypomnij sobie sytuacje, gdy rezygnujesz z czegoś dla innych. Zobacz, jak wiele cię to kosztuje, gdy poświęcasz swój czas, wysiłek, uwagę? Pamiętaj, że w każdym takim momencie, Jezus mówi do ciebie: „jesteś moim przyjacielem”.

Jezus nie nazywa cię sługą, lecz przyjacielem. Zaprasza cię do zażyłej relacji z Nim. Odsłania przed tobą tajemnicę Swojego serca. Dzieli się całym Sobą. Przyjaźń jednak zakłada wzajemność. Dlatego Jezus pragnie, byś i ty dzielił się z Nim swoim życiem. Opowiedz mu o tym, co jest dla ciebie dziś najważniejsze.

Jezus pragnie, abyś przynosił mu owoce miłości. Może twoja miłość wydaje ci się mała i słaba? Może pragniesz kochać jeszcze bardziej? Wsłuchaj się w słowa Jezusa: „Ja ciebie wybrałem. Ja cię przeznaczyłem”. I Pozwól Jezusowi popatrzeć na siebie z miłością. To Jego miłość uzdalnia cię do kochania. Im więcej przyjmiesz Jego miłości, tym bardziej będziesz kochał… Podziękuj Jezusowi za Jego miłość i za zdolność kochania. Możesz Go też poprosić o łaskę większej miłości.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *