Ewangelia na 20 lipca 2022 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 20.07.2022 wg św. Mateusza 13, 1-9 z komentarzem:

Owego dnia Jezus wyszedł z domu i usiadł nad jeziorem.

Wnet zebrały się koło Niego tłumy tak wielkie, że wszedł do łodzi i usiadł, a cały lud stał na brzegu. I mówił im wiele w przypowieściach tymi słowami: „Oto siewca wyszedł siać. A gdy siał, jedne ziarna padły na drogę, nadleciały ptaki i wydziobały je. Inne padły na grunt skalisty, gdzie niewiele miały ziemi; i wnet powschodziły, bo gleba nie była głęboka.

Lecz gdy słońce wzeszło, przypaliły się i uschły, bo nie miały korzenia. Inne znowu padły między ciernie, a ciernie wybujały i zagłuszyły je. Inne wreszcie padły na ziemię żyzną i plon wydały, jedno stokrotny, drugie sześćdziesięciokrotny, a inne trzydziestokrotny. Kto ma uszy, niechaj słucha!”

Komentarz do Ewangelii na 20 lipca

Chrystus przywołuje dziś dobrze znaną przypowieść o siewcy i jego plonach. Spróbuj przypomnieć sobie swoją drogę do Boga. Postaraj się spojrzeć na swoje życie duchowe jak na roślinę, która przechodzi proces od zasiania ziarna aż do wydania plonu. Jak na przestrzeni czasu dojrzewała twoja wiara?

W dzisiejszym świecie jest wiele spraw lub rzeczy, na których skupiamy naszą uwagę. Mogą one być jak ptaki lub ciernie i zaburzać naturalny rozwój rośliny – naszego życia. Co w twoim życiu jest skalistym gruntem, który nie pozwala zakorzenić się miłości? Co jest żyzną ziemią, która stwarza warunki do wydania pięknego plonu?

Rozwój roślin to długotrwały proces, a siewca przez cały ten czas odpowiednio je pielęgnuje. Słuchając po raz kolejny tekstu Ewangelii, spróbuj dostrzec, w jaki sposób Bóg Siewca działa z tobą w procesie dojrzewania twojej wiary? Porozmawiaj z Jezusem o twojej drodze do wiary. Powiedz Mu, gdzie w swoim życiu odnajdujesz żyzny grunt, a gdzie ciernie w jej rozwoju. Spróbuj zaprosić Jezusa w te wszystkie obszary. On może ci pomóc w pracy nad nimi.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *