Ewangelia na 2 listopada 2020 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 2.11.2020 wg św. Łukasza 23, 44-46. 50. 52-53; 24,1-6a z komentarzem:

Było już około godziny szóstej i mrok ogarnął całą ziemię aż do godziny dziewiątej. Słońce się zaćmiło i zasłona przybytku rozdarła się przez środek.

Wtedy Jezus zawołał donośnym głosem: „Ojcze, w Twoje ręce powierzam ducha mojego”. Po tych słowach wyzionął ducha. Był tam człowiek dobry i sprawiedliwy, imieniem Józef, członek Wysokiej Rady. On to udał się do Piłata i poprosił o Ciało Jezusa. Zdjął Je z krzyża, owinął w płótno i złożył w grobie, wykutym w skale, w którym nikt jeszcze nie był pochowany.

W pierwszy dzień tygodnia niewiasty poszły skoro świt do grobu, niosąc przygotowane wonności. Kamień od grobu zastały odsunięty. A skoro weszły, nie znalazły ciała Pana Jezusa. Gdy wobec tego były bezradne, nagle stanęło przed nimi dwóch mężów w lśniących szatach. Przestraszone, pochyliły twarze ku ziemi, lecz tamci rzekli do nich: „Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał”.

Komentarz do Ewangelii na 2 listopada:

Chrystus oddaje swoje życie w ręce Boga Ojca. Jego życie się wypełniło zgodnie z tym, co sam głosił, czego nauczał, o czym przypominał. To, co się wydarzyło, było zgodne z wolą Jego Ojca. Było wyrazem miłości, jaka istnieje między Ojcem i Synem. Było też zaplanowane przez Boga, aby ze śmierci powstało życie. Co dla ciebie jest codziennym umieraniem? Czy potrafisz teraz powierzyć swoje trudne sprawy miłosiernemu Bogu?

Jezus zostaje pochowany w grobie. Doświadcza śmierci jak każdy człowiek. Jednak Jego pogrzeb jest cichy i skromny, odprawiony w ukryciu i lęku przed złymi ludźmi. Biorą w nim udział tylko dobrzy przyjaciele Jezusa. Pomyśl o sytuacjach z twojego życia, które przypominają ci o śmierci. Jakie uczucia ci towarzyszą? W jaki sposób te chwile mogą stać się źródłem nadziei?

Słuchając kolejny raz tekstu Ewangelii, przyjrzyj się aniołom, którzy rozmawiają z kobietami. Mówią im o Jezusie, który powstał z grobu. Śmierć została pokonana. Życie jest w wieczności. Czy wierzysz w tę prawdę? Porozmawiaj przez chwilę z Jezusem o śmierci, umieraniu, życiu i nadziei.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *