Ewangelia na 2 grudnia 2022 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 2.12.2022 wg św. Mateusza 9, 27-31 z komentarzem:

Gdy Jezus przechodził, ruszyli za Nim dwaj niewidomi, którzy wołali głośno: „Ulituj się nad nami, Synu Dawida!”

Gdy wszedł do domu, niewidomi przystąpili do Niego, a Jezus ich zapytał: „Wierzycie, że mogę to uczynić?” Oni odpowiedzieli Mu: „Tak, Panie!” Wtedy dotknął ich oczu, mówiąc: „Według wiary waszej niech wam się stanie”. I otworzyły się ich oczy, a Jezus surowo im przykazał: „Uważajcie, niech się nikt o tym nie dowie!”

Oni jednak, skoro tylko wyszli, roznieśli wieść o Nim po całej tamtejszej okolicy.

Komentarz do Ewangelii na 2 grudnia

Niewidomi z dzisiejszego fragmentu Ewangelii wiedzieli, czego najbardziej w życiu potrzebują i doskonale zdawali sobie sprawę, kto może im pomóc. Rozpoznali swojego Mistrza i bez ogródek wykrzyczeli swoje bolączki. Wsłuchując się w puls swojego serca, zastanów się, co chciałbyś wykrzyczeć Jezusowi.

Wydaje się, że Jezus trochę przekornie zadał niewidomym pytanie, które tak naprawdę dotyczyło ich wiary. Mężczyźni byli pewni swoich przekonań. Wiedzieli, do kogo zwracają się o pomoc. Jaka jest twoja postawa, kiedy zadajesz Jezusowi pytania?

Niewidomi byli pewni zdolności Jezusa i wiary w Jego moc uzdrawiania. Zaufali Mu i doświadczyli wielkiej łaski. Jezus nakazał im, by nie rozpowiadali o tym innym, żeby Jego misja nie została źle odebrana. Dla uzdrowionych niewidomych było to jednak tak wielkie doznanie, że natychmiast wszystko rozpowiedzieli. Oni są obrazem uczniów, którzy „przejrzeli” i wychodzą do świata, aby głosić Dobrą Nowinę. Słuchając jeszcze raz tego fragmentu, wczuj się w ich sytuację, jakby to była twoja historia. Poproś Jezusa, aby pomagał ci być szczerym, prostym i konsekwentnym w podejmowanych decyzjach.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *