Ewangelia na 19 września 2023 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 19.09.2023 wg św. Łukasza 2,41-52 z komentarzem:

Jezus udał się do pewnego miasta, zwanego Nain; a podążali z Nim Jego uczniowie i tłum wielki. Gdy przybliżył się do bramy miejskiej, właśnie wynoszono umarłego – jedynego syna matki, a ta była wdową. Towarzyszył jej spory tłum z miasta. Na jej widok Pan zlitował się nad nią i rzekł do niej: „Nie płacz”.

Potem przystąpił, dotknął się mar – a ci, którzy je nieśli, przystanęli – i rzekł: „Młodzieńcze, tobie mówię, wstań!” A zmarły usiadł i zaczął mówić; i oddał go jego matce. Wszystkich zaś ogarnął strach; wielbili Boga i mówili: „Wielki prorok powstał wśród nas, i Bóg nawiedził lud swój”. I rozeszła się ta wieść o Nim po całej Judei i po całej okolicznej krainie.

Komentarz do Ewangelii na 19 września:

Przed chwilą w usłyszanych słowach Ewangelii widzieliśmy Chrystusa wraz z uczniami, którzy spotykają wdowę płaczącą po śmierci swojego syna. Jezus współczuje tej kobiecie, jest poruszony jej łzami. Tak samo dzieje się w naszym życiu. Jezus zna nasze troski i nasze smutki. O czym myślisz w tej chwili? Czy wierzysz, że Bóg chce ci pomóc w tym co trudne i bolesne?

Jezus uzdrawia młodzieńca swoim słowem, które ma moc. Ostatnie słowo nie należy do śmierci. Ono należy do Boga. Spójrz na sytuacje ze swojego życia, te, które wydają się być umarłe, dla których nie ma już ratunku. W jaki sposób mogą one stać się znowu żywe? Jak można je ożywić?

Wsłuchując się kolejny raz we fragment Ewangelii, zobacz Chrystusa pośród swojego ludu. Ludzie są zaskoczeni i zdziwieni Jego obecnością. W tej sytuacji widzą Go jako Proroka i Zbawiciela. Jakie uczucia rodzą się teraz w tobie? Czy potrafisz dziękować Bogu? Czy potrafisz Go wielbić? Powiedz Bogu o swoich oczekiwaniach i o swoich pragnieniach. Poproś Go o dar wdzięczności za to wszystko, czego od Niego doświadczasz.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *