Ewangelia na 19 sierpnia 2022 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 19.08.2022 wg św. Mateusza 22, 34-40 z komentarzem:

Gdy faryzeusze posłyszeli, że zamknął usta saduceuszom, zebrali się razem, a jeden z nich, uczony w Prawie, wystawiając Go na próbę, zapytał:  „Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?”

On mu odpowiedział: „Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem”. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: „Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego”.

Na tych dwóch przykazaniach zawisło całe Prawo i Prorocy”.

Komentarz do Ewangelii na 19 sierpnia

Żyjemy w podobnych czasach do tych w jakich żył Jezus. Ludzie często nas wystawiają na próbę. Starają się pokazać, że to, czym żyjemy nie jest dobre. Ale skoro nasze życie chcemy wieść z Jezusem, to musi być dobre. Zastanów się, czy jest coś w twoim życiu, po czym inni mogą powiedzieć, że Jezus jest twoim Panem?

Miłować Boga – to jest pierwsze przykazanie. Miłować Go całym sercem, duszą i umysłem. Może po prostu całym swoim życiem. Całym, czyli jesteśmy w stanie poświęcić coś z siebie, kiedy tylko pojawi się taka potrzeba. Jesteśmy w stanie oddać coś Bogu. Oddać całe życie. Miłować Boga, to pozwolić Mu wejść we wszystkie obszary twojego życia. Gdzie w twoim życiu musisz zrobić miejsce Jezusowi?

Miłować bliźniego swego jak siebie samego. Łatwo może być niektórym kochać bliźniego zapominając o sobie. Innym może być łatwiej kochać samego siebie nie patrząc na bliźniego. Ale potrzebna jest równowaga i aby ją osiągnąć musisz pokochać samego siebie. Co to znaczy? W wypadku każdej osoby jest to coś innego. Podziękuj Bogu za to wszystko czym ciebie obdarował w życiu. I proś Jezusa, byś wykorzystując to wszystko mógł kochać bardziej innych ludzi, a przede wszystkim Boga.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *