Ewangelia na 19 października 2019 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 19.10.2019 wg św. Łukasza 12, 8-12 z komentarzem:

Jezus powiedział do swoich uczniów:

„Kto się przyzna do Mnie wobec ludzi, przyzna się i Syn Człowieczy do niego wobec aniołów Bożych; a kto się Mnie wyprze wobec ludzi, tego wyprę się i Ja wobec aniołów Bożych. Każdemu, kto powie jakieś słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie odpuszczone, lecz temu, kto bluźni przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie odpuszczone.

Kiedy was ciągać będą po synagogach, urzędach i władzach, nie martwcie się, w jaki sposób albo czym macie się bronić lub co mówić, bo Duch Święty pouczy was w tej właśnie godzinie, co należy powiedzieć”.

Komentarz do Ewangelii na 19 października:

W relacjach między ludźmi odrzucenie przyjaciela, wyparcie się przyjaźni jest postrzegane jako zdrada. To boli każdego, nawet Jezusa. A jednak to się zdarza. Czasami wprost mówisz słowa: „tak, jestem z Jezusem”, ale twoje życie i postępowanie temu przeczą.

Święty Piotr w chwili próby, po uwięzieniu Jezusa, mówi: nie znam tego człowieka. To było jednak zanim doświadczył mocy działania Ducha Świętego, Ducha męstwa, rady. Po zesłaniu Ducha Świętego apostołowie odważnie głosili „wielkie dzieła Boże” tym samym ludziom, przed którymi się przedtem zamknęli w wieczerniku.

Duch Święty jest obrońcą i pocieszycielem. Jeżeli Go odrzucisz, zamkniesz się na Jego działanie, to nie dasz rady świadczyć o Jezusie, stanąć z Jezusem w chwili prześladowania czy jakiś zewnętrznych trudności. Przyjaźń z Jezusem wymaga trudnego świadectwa, ale dostajemy pomoc. Duch Święty – Duch rady, męstwa, a przede wszystkim miłości – jest darem Ojca i darem Jezusa. Ty masz tylko ten dar przyjąć.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *