Ewangelia na 19 czerwca 2017 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 19.06.2017 wg św. Mateusza 5, 38-42 z komentarzem:

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Słyszeliście, że powiedziano: 'Oko za oko i ząb za ząb’. A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi.

Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz. Zmusza cię kto, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące.

Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, kto chce pożyczyć od ciebie”.

Komentarz do Ewangelii 19 czerwca:

O ileż łatwiej jest nam odpowiadać złem na zło, odpłacając się tym, co sami otrzymaliśmy. Takie to w nas naturalne… ale zarazem bezmyślne. Spojrzyj na swoje życie i zobacz, ile w nim takich reakcji. Ile w nim nieodpowiednich reakcji na innych, na codzienne sytuacje. Ile zła można było uniknąć.

W momencie, gdy zaczynamy walczyć ze złem, a sami jesteśmy pozbawieni miłości do drugiego, z łatwością krzywdzimy osobę, która również nas skrzywdziła. Czy nie jest ważne, by spojrzeć najpierw na drugą osobę, która z różnych powodów może czynić zło, lecz sama zła nie jest? W każdym jest dobro, choć czasami bardzo przysłonięte. Zobacz dobro, które kryje się w twoich „wrogach”.

Wszelkie zmiany i wszelkie ćwiczenia nie przychodzą z łatwością. Potrzeba zaangażowania i wytrwałości. Czasami trzeba także przekroczyć własne siły. Tak samo jest z ćwiczeniem miłości. Potrzebujemy cierpliwie i wytrwale ćwiczyć się w miłości, ćwiczyć się w dostrzeganiu Dobroci. Poproś Pana Jezusa o łaskę znajdowania jej w każdej osobie i każdej sytuacji. Podziękuj za wszystkie osoby, które cię otaczają. Proś o Ducha Świętego, by miłość Boża rozpalała się w was coraz bardziej.

Źródła: ewangelia.org; modlitwawdrodze.pl

Like it.? Share it:

1 Komentarz do wpisu: Ewangelia na 19 czerwca 2017 z komentarzem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *