Ewangelia na 18 stycznia 2020 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 18.01.2020 wg św. Marka 2, 13-17 z komentarzem:

Jezus wyszedł znowu nad jezioro. Cały lud przychodził do Niego, a On go nauczał.

A przechodząc, ujrzał Lewiego, syna Alfeusza, siedzącego na komorze celnej, i rzekł do niego: „Pójdź za Mną!” Ten wstał i poszedł za Nim. Gdy Jezus siedział w jego domu przy stole, wielu celników i grzeszników siedziało razem z Jezusem i Jego uczniami. Wielu bowiem było tych, którzy szli za Nim. Niektórzy uczeni w Piśmie, spośród faryzeuszów, widząc, że je z grzesznikami i celnikami, mówili do Jego uczniów: „Czemu On je i pije z celnikami i grzesznikami?”

Jezus, usłyszawszy to, rzekł do nich: „Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Nie przyszedłem, aby powołać sprawiedliwych, ale grzeszników”.

Komentarz do Ewangelii na 18 stycznia:

Twoja codzienność -praca dom, dom praca. Czasem jakiś odpoczynek lub ekstra wydarzenie. To Twoje życie. Z jaką myślą budzisz się każdego ranka? Na co czekasz?

W takie życie wkracza Jezus. U Lewiego było to spotkanie przemieniające życie. Wstał i wyszedł z rzeczywistości nie dającej mu poczucia spełnienia i satysfakcji. Również w Twoje życie wkracza Jezus. Obecność Jezusa jest przemieniająca – nawet jeśli u Ciebie nie było to tak spektakularne jak u Lewiego, na pewno cicha obecność miłującego Chrystusa przemienia nadal Twoje serce. Powróć teraz na miejsce najpiękniejszego Twojego kontaktu z Panem. Oddaj Mu ponownie Twoje serce.

Zaproś teraz Jezusa do Twojego domu – do twoich celników i grzeszników, do wszystkiego co Ty lub świat osądzacie jako grzeszne lub nic nie warte. On chętnie siądzie wśród całej Twojej biedy, nie żeby to zniszczyć, tylko – aby ukochać Twój ból, cierpienie, samotność i powoli leczyć Twoje rany.

Zobacz siebie w swojej codzienności. Przechodzi przez nią Jezus. Jest obok czy pozwalasz Mu wejść do środka i ucztować wraz z Tobą? Poproś, abyś umiał codziennie wstawać z grzechów i słabości, ale również z rutyny, zniechęcenia, znudzenia i frustracji, z braku nadziei i iść za Nim w Jego radość i Miłość, które uzdrawiają.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *