Ewangelia na 17 stycznia 2021 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 17.01.2021 wg św. Jana 1, 35-42 z komentarzem:

Jan stał wraz z dwoma swoimi uczniami i gdy zobaczył przechodzącego Jezusa, rzekł: „Oto Baranek Boży”.

Dwaj uczniowie usłyszeli, jak mówił, i poszli za Jezusem. Jezus zaś, odwróciwszy się i ujrzawszy, że oni idą za Nim, rzekł do nich: „Czego szukacie?” Oni powiedzieli do Niego: „Rabbi! – to znaczy: Nauczycielu – gdzie mieszkasz?” Odpowiedział im: „Chodźcie, a zobaczycie”. Poszli więc i zobaczyli, gdzie mieszka, i tego dnia pozostali u Niego.

Było to około godziny dziesiątej. Jednym z dwóch, którzy to usłyszeli od Jana i poszli za Nim, był Andrzej, brat Szymona Piotra. Ten spotkał najpierw swego brata i rzekł do niego: „Znaleźliśmy Mesjasza” – to znaczy: Chrystusa. I przyprowadził go do Jezusa. A Jezus, wejrzawszy na niego, powiedział: „Ty jesteś Szymon, syn Jana; ty będziesz nazywał się Kefas” – to znaczy: Piotr.

Komentarz do Ewangelii na 17 stycznia:

W tekście Ewangelii Jezus pyta uczniów: „Czego szukacie?”, mimo że doskonale wie, czego każdy z nas w życiu szuka. On pragnie, aby każdy człowiek Go szukał i miał odwagę do pytania Go o to wszystko, co jest trudne. Czego teraz pragniesz? Jakie pytania rodzą się w twoim sercu?

Bóg odpowiadając na pytanie, zaprasza do wspólnej drogi z Nim. Jest to droga powołania, tak jak droga apostołów. To powołanie ma różny charakter. Zastanów się, czy czujesz się powołany przez Jezusa? Co chcę Mu teraz powiedzieć?

Słuchając kolejny raz tekstu Ewangelii, spróbuj zobaczyć Jezusa, który zaprasza cię do wspólnej drogi ze sobą. Jakie uczucia rodzą się teraz w tobie? Czy chcesz pójść za Nim i zobaczyć dokąd cię zaprowadzi? Czy odpowiesz na Jego zaproszenie? Na koniec podziękuję Bogu za owoc tej modlitwy. Proś Go o to, abyś zawsze potrafił i chciał Go słuchać.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *