Ewangelia na 17 maja 2021 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 17.05.2021 wg św. Jana 16, 29-33 z komentarzem:

Uczniowie rzekli do Jezusa:

„Oto teraz mówisz otwarcie i nie opowiadasz żadnej przypowieści. Teraz wiemy, że wszystko wiesz i nie potrzeba, aby Cię kto pytał. Dlatego wierzymy, że od Boga wyszedłeś”. Odpowiedział im Jezus: „Teraz wierzycie? Oto nadchodzi godzina, a nawet już nadeszła, że się rozproszycie – każdy w swoją stronę, a Mnie zostawicie samego. Ale Ja nie jestem sam, bo Ojciec jest ze Mną.

To wam powiedziałem, abyście pokój we Mnie mieli. Na świecie doznacie ucisku, ale odwagi! Ja zwyciężyłem świat”.

Komentarz do Ewangelii na 17 maja:

Ewangelia przedstawia dialog, jaki trwa pomiędzy uczniami a Jezusem. To wspólnota, którą On sam powołał. Są w niej różni ludzie. Wydaje im się, że już rozumieją Jezusa, znają Jego naukę i niczym ich już nie zaskoczy. Spróbuj odpowiedzieć sobie na pytanie, czy znasz Jezusa i Jego nauczanie?

Odpowiedź Jezusa pokazuje, że uczniowie są w wielkim błędzie. Nie znają jeszcze wartości własnej wiary. Potrzebna jest im próba, by skonfrontować się ze swoją niewiarą. Ten dzień przyjdzie i wtedy będą mogli doświadczyć, czym jest miłość Jezusa. On wskazuje na źródło pewności, którym są dla Niego miłość i obecność Ojca. Podobnie jest w naszym życiu. Jak często opierasz się na swojej intuicji, nie patrząc i nie odczytując znaków Bożej obecności? Przypomnij sobie te sytuacje.

Słowa Jezusa niosą pociechę na czas trudu. Są zapewnieniem, że będzie wtedy z uczniami, będzie z każdym z nas. To była Jego misja, aby zwyciężyć świat. Słuchając kolejny raz tekstu Ewangelii, zastanów się, gdzie tkwi źródło twojej pewności: w tobie samym czy w miłości i obecności Jezusa przy tobie? Podziękuj Jezusowi za czas tej modlitwy i poproś Go, aby nauczył cię zwyciężać każdą pokusę z Jego pomocą.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *