Ewangelia na 17 lipca 2021 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 17.07.2021 wg św. Mateusza 12, 14-21 z komentarzem:

Faryzeusze wyszli i odbyli naradę przeciw Jezusowi, w jaki sposób Go zgładzić.

Gdy się Jezus dowiedział o tym, oddalił się stamtąd. A wielu poszło za Nim i uzdrowił ich wszystkich. Lecz zabronił im surowo, żeby Go nie ujawniali. Tak miało się spełnić słowo proroka Izajasza: „Oto mój Sługa, którego wybrałem; Umiłowany mój, w którym moje serce ma upodobanie. Położę ducha mojego na Nim, a On zapowie Prawo narodom.

Nie będzie się spierał ani krzyczał i nikt nie usłyszy na ulicach Jego głosu. Trzciny zgniecionej nie złamie ani knota tlejącego nie dogasi, aż zwycięsko sąd przeprowadzi. W Jego imieniu narody nadzieję pokładać będą”.

Komentarz do Ewangelii na 17 lipca:

Jak bardzo jesteś cenny w oczach naszego Pana? Jaką wielką miłością obdarowuje cię On na co dzień? Każdy z nas jest wybranym skarbem. Uświadom sobie, że prawdziwa miłość przenika do najgłębszych otchłani, do każdego – również do twojego serca. Właśnie tam, we wnętrzu, Bóg chce rozbić swój namiot spotkania.

Czy doświadczasz czasem sytuacji podobnych do zaciągania się czarnych chmur nad tobą? Jakieś nieprzyjemności, układy wobec ciebie, narady przeciw twoim dobrym zamiarom? Popatrz na Jezusa, bądź blisko Niego i oddal się razem z Nim od trudnych sytuacji. Jeżeli w jakimś miejscu się nie da, to trzeba spróbować, jak Jezus, gdzieś indziej.

Czy chcesz być jak Jezus, cichy i pokornego serca? Umniejszać siebie i uważać innych za większych od ciebie? Bez spierania się, bez gniewu, bez zbędnego krzyczenia, hałasowania i nadmiaru słów. Raczej poruszając się w ciszy i spokojnie, nie dokuczając, a bardziej wspierając innych. Słuchając Ewangelii, zobacz emocje, jakie malują się na twarzy Jezusa. Zwróć uwagę na słowa, które opisują Jego relacje z człowiekiem. Panie Jezu, cichy i pokornego serca. Prowadź mnie na miejsca, gdzie mogę zobaczyć, jak Ty działasz, delikatnie, a skuteczne.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *