Ewangelia na 17 czerwca 2022 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 17.06.2022 wg św. Mateusza 6, 19-23 z komentarzem:

Jezus powiedział do swoich uczniów:

„Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje włamują się i kradną. Gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się i nie kradną. Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje. Światłem ciała jest oko. Jeśli więc twoje oko jest zdrowe, całe twoje ciało będzie rozświetlone.

Lecz jeśli twoje oko jest chore, całe twoje ciało będzie w ciemności. Jeśli więc światło, które jest w tobie, jest ciemnością, jakże wielka to ciemność!”

Komentarz do Ewangelii na 17 czerwca

Święty Ignacy mówi, że wszystko, co jest stworzone, ma nam pomagać w naszym zbawieniu. Wszystkie rzeczy, małe i wielkie, mają nam służyć, bo wszystko, co dał nam Bóg jest dobre i może być narzędziem naszego wzrastania. Do czego wykorzystujesz to, co posiadasz: rzeczy materialne, zdolności i życiowe szanse?

Mamy coraz więcej rzeczy i często są one coraz lepsze. Ale zarazem, im więcej posiadamy, tym więcej chcemy jeszcze posiadać. Nieraz ta potrzeba sprawia, że przekraczamy moralne granice, usprawiedliwiamy większe lub mniejsze zło w dążeniu do posiadania. Zastanów się przez chwilę, jak ważne jest dla ciebie mieć? Jak duży niepokój odczuwasz, gdy nie udaje ci się zrealizować tej potrzeby?

Święty Ignacy przypomina, że mamy korzystać ze wszystkich rzeczy stworzonych w takiej mierze, w jakiej one nam pomagają do zbawienia. Przyjrzyj się swojemu życiu i zobacz, czy dzięki dobrom materialnym, które posiadasz jest wokół ciebie więcej dobra, miłości i pokoju? A może wręcz przeciwnie? Proś Pana Jezusa o dary Ducha Świętego, by roztropnie żyć na tym świecie, wykorzystując wszystko dla prawdziwego dobra własnego i innych.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *