Ewangelia na 16 stycznia 2022 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 16.01.2022 wg św. Jana 2, 1-11 z komentarzem:

W Kanie Galilejskiej odbywało się wesele i była tam Matka Jezusa. Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa rzekła do Niego: „Nie mają wina”. Jezus Jej odpowiedział: „Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Czy jeszcze nie nadeszła godzina moja?” Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”.

Stało zaś tam sześć stągwi kamiennych przeznaczonych do żydowskich oczyszczeń, z których każda mogła pomieścić dwie lub trzy miary. Jezus rzekł do sług: „Napełnijcie stągwie wodą”. I napełnili je aż po brzegi. Potem powiedział do nich: „Zaczerpnijcie teraz i zanieście staroście weselnemu”. Ci więc zanieśli. Gdy zaś starosta weselny skosztował wody, która stała się winem – a nie wiedział, skąd ono pochodzi, ale słudzy, którzy czerpali wodę, wiedzieli – przywołał pana młodego i powiedział do niego: „Każdy człowiek stawia najpierw dobre wino, a gdy się napiją, wówczas gorsze. Ty zachowałeś dobre wino aż do tej pory”.

Taki to początek znaków uczynił Jezus w Kanie Galilejskiej. Objawił swoją chwałę i uwierzyli w Niego Jego uczniowie.

Komentarz do Ewangelii na 16 stycznia

Na weselu, na które zostali zaproszeni Jezus i Matka Boża, zabrakło wina. Gospodarze nie wiedzą, jak rozwiązać tę trudną sytuację. Być może obwiniają się za takie niedopatrzenie. Pewnie martwią, jak dalej potoczy się weselna zabawa. Co czujesz, kiedy znajdujesz się w trudnej sytuacji?

Matka Boża interweniuje. Prosi Jezusa o pomoc. Nie prosi o cud. Raczej powierza Mu tę trudną sytuację, oddaje w Jego ręce. Po słowach, jakie wypowiedział Jezus, nie mamy pewności, co stanie się dalej. Czy umiesz oddać swoje problemy Jezusowi i pozbyć się pewności, że nad wszystkim musisz mieć kontrolę?

Słudzy napełniają stągwie wodą. A Jezus przemienia ją w wino. Do tego cudu przyczyniło się ufne wstawiennictwo Matki Jezusa i zaangażowanie sług. Jezus mógł objawić Swoje Bóstwo. Czy powierzasz Bogu trudne sytuacje, gdy sam nie widzisz sposobu na ich rozwiązanie? Bóg jest obecny i działa. Zaufaj Mu i pozwól Mu dojść do głosu i działać…

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Like it.? Share it:

1 Komentarz do wpisu: Ewangelia na 16 stycznia 2022 z komentarzem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *