Ewangelia na 16 listopada 2017 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 16.11.2017 wg św. Łukasza 17, 20-25 z komentarzem:

Jezus zapytany przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie królestwo Boże, odpowiedział im: «Królestwo Boże nie przyjdzie dostrzegalnie; i nie powiedzą: „Oto tu jest” albo: „tam”. Oto bowiem królestwo Boże jest pośród was».

Do uczniów zaś rzekł: «Przyjdzie czas, kiedy zapragniecie ujrzeć choćby jeden z dni Syna Człowieczego, a nie zobaczycie. Powiedzą wam: „Oto tam” lub: „oto tu”. Nie chodźcie tam i nie biegnijcie za nimi. Bo jak błyskawica, gdy zabłyśnie, świeci od jednego krańca widnokręgu aż do drugiego, tak będzie z Synem Człowieczym w dniu Jego.

Wpierw jednak musi wiele wycierpieć i być odrzuconym przez to pokolenie».

Komentarz do Ewangelii 16 listopada:

Jezus pragnie ci uświadomić, że to, co najważniejsze, jest na wyciągnięcie ręki. Wiara najczęściej nie przejawia się w sposób spektakularny. Może się nawet wydawać czymś niewartym trudu. Co dla ciebie jest ważne w przeżywaniu swojej wiary?

Ludzie – również wierzący – nie są wolni od poszukiwania sensacji. Jezus pokazuje nam, że jest to pokusa dręcząca człowieka od wieków. Życie wiarą nie przemieni magicznie naszej sytuacji życiowej. Wiara jest nadawaniem sensu, wsparciem, nową perspektywą w spojrzeniu na to, co dotyczy nas na co dzień.

Nadzwyczajne wydarzenia nie wpłyną na twoje zbawienie. Nie możesz im ufać. To ty powinieneś ponieść trud zrozumienia tego, co oferuje ci Jezus. Chrystus przestrzega cię przed postawą szukania wrażeń religijnych, która wiedzie na manowce i nie prowadzi do zbawienia. To, co daje życie, to akceptacja Jezusa odrzuconego i ukrzyżowanego.

Źródła: ewangelia.org; modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *