Ewangelia na 15 stycznia 2022 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 15.01.2022 wg św. Marka 2, 13-17 z komentarzem:

Jezus wyszedł znowu nad jezioro. Cały lud przychodził do Niego, a On go nauczał.

A przechodząc, ujrzał Lewiego, syna Alfeusza, siedzącego na komorze celnej, i rzekł do niego: „Pójdź za Mną!” Ten wstał i poszedł za Nim. Gdy Jezus siedział w jego domu przy stole, wielu celników i grzeszników siedziało razem z Jezusem i Jego uczniami. Wielu bowiem było tych, którzy szli za Nim. Niektórzy uczeni w Piśmie, spośród faryzeuszów, widząc, że je z grzesznikami i celnikami, mówili do Jego uczniów: „Czemu On je i pije z celnikami i grzesznikami?”

Jezus, usłyszawszy to, rzekł do nich: „Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Nie przyszedłem, aby powołać sprawiedliwych, ale grzeszników”.

Komentarz do Ewangelii na 15 stycznia

„Pójdź za Mną”. Jezus spotyka Mateusza w jego codziennej pracy i wzywa go, by poszedł za Nim. Przyjrzyj się tej scenie i pomyśl nad swoim życiem, nad znakami Bożej Opatrzności i Bożego prowadzenia w twoim życiu.

Czasami tak mocno tkwimy w jakiejś komorze celnej, że nie wyobrażamy sobie, że mogłoby być inaczej. Nie zawsze potrafimy wyjść ze swojej skorupy, aby pełnić wolę Bożą. Człowiek jest za słaby, aby samemu to uczynić. W tę komorę celną, skorupę człowieka przychodzi Jezus. Zastanów się, co mógłbyś zmienić w swoim życiu, aby być bardziej wolnym?

„Nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników”. Słabości, porażki, błędy, a nawet świadome grzechy nie przekreślają Bożego powołania. Nawet jeśli popełniasz błędy, ponosisz porażki czy wręcz wybierasz zło, Bóg z ciebie nie rezygnuje i nie spisuje cię na straty. Ty też nie zniechęcaj się sobą. Podziękuj Jezusowi za zaufanie, jakim cię obdarza, i za to, że wierzy w ciebie. Przeproś za swoje niewierności i proś o wytrwałość w czynieniu dobra.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *