Ewangelia na 15 maja 2023 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 15.05.2023 wg św. Jana 15, 26-16, 4a z komentarzem:

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Gdy przyjdzie Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On będzie świadczył o Mnie. Ale wy też świadczycie, bo jesteście ze Mną od początku.

To wam powiedziałem, abyście się nie załamali w wierze. Wyłączą was z synagogi. Owszem, nadchodzi godzina, w której każdy, kto was zabije, będzie sądził, że oddaje cześć Bogu. Będą tak czynić, bo nie poznali ani Ojca, ani Mnie. Ale powiedziałem wam o tych rzeczach, abyście, gdy nadejdzie ich godzina, pamiętali o nich, że Ja wam to powiedziałem».

Komentarz do Ewangelii na 15 maja:

Jezus jest realistą. Propozycja, którą dla nas ma, nie jest wyłącznie przyjemną perspektywą. Życie Jego Ewangelią niesie ze sobą pokój, ale jest równocześnie życiem świadomym wyzwań i problemów, które mogą się pojawić. Jezus tego nie ukrywa, nie oszukuje cię.

Jezus nie mówi tego, żeby nas wystraszyć, ale żeby nas przygotować. Różnie może być w twoim życiu, jeśli odważysz się za Nim pójść. Jednak najistotniejsze jest, że cokolwiek będzie się działo, nie będziesz sam. Duch Święty nieustannie będzie ci towarzyszył. Czy zgadzasz się na życie, które niesie ze sobą wiele niewiadomych, a jednocześnie pewność, że nie zostaniesz sam w tym, co cię spotka?

Chrystus mówi o trudach, ale informuje też, że będą miały swój określony czas, nie będą permanentne. Zastanów się przez chwilę, w jakim stanie duchowym teraz żyjesz. Być może jest Ci dobrze z Jezusem, a może coś cię od niego odpycha? Życie duchowe polega na tym, aby nieustannie badać swoje serce. Modlitwa bez zaglądania do swojego wnętrza przypomina wiosłowanie we wszystkich kierunkach. Dlatego jeśli jest ci źle – proś. Jeśli jest dobrze – dziękuj. Życie człowieka to walka, ale wyzwania pomagają nam wzrastać i mogą nas wyzwolić. Zgódźmy się na życie z Chrystusem, na to co ze sobą niesie. Prośmy o prowadzenie przez Ducha Świętego.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *