Ewangelia na 15 maja 2016 z komentarzem

Ewangelia z 15.05.2016 wg św. Jana 20, 19-23 z komentarzem:

Wieczorem w dniu zmartwychwstania, tam gdzie przebywali uczniowie, drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami. Przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: „Pokój wam!”

A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana. A Jezus znowu rzekł do nich: „Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam”.

Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: „Weźmijcie Ducha Świętego. Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane”.

Komentarz do Ewangelii:

Uczniowie są zebrani w wieczerniku. Panuje atmosfera napięcia i strachu. Być może uczniowie boją się, że zostaną pojmani i straceni, jako przyjaciele Jezusa. A może czują się opuszczeni, przytłoczeni dramaturgią ostatnich wydarzeń? Ich lęk wyraża się potrzebą ukrycia, zamknięcia, izolacji. Czy ty podobnie reagujesz, gdy się boisz?

Pojawia się Jezus. Przychodzi pomimo zamkniętych drzwi. Jego przybycie przynosi pokój. Lęk przeradza się w radość. Wystarczy Jego obecność. Kim jest dla ciebie Jezus w sytuacjach zagrożenia?

Uwolnienie z lęku daje człowiekowi wewnętrzną wolność. Człowiek wolny, to człowiek gotowy do bycia posłanym. Tak to widzi Jezus! Uczniowie są więc zaproszeni do działania. Tym, który ich prowadzi jest Duch Święty. To Duch święty uzdalnia do budowania pojednania i zgody. Czy jest w tobie otwartość na natchnienia Ducha Świętego? Każde spotkanie z Jezusem przynosi wewnętrzną wolność i pokój. Twoja wolność jest potrzebna bliźnim i światu. Otwórz się na Chrystusa i wielki dar wolności.

Źródła: ewangelia.org; modlitwawdrodze.pl

Like it.? Share it:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *