Ewangelia na 14 października 2020 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 14.10.2020 wg św. Łukasza 11, 42-46 z komentarzem:

Jezus powiedział: «Biada wam, faryzeuszom, bo dajecie dziesięcinę z mięty i ruty, i z wszelkiej jarzyny, a pomijacie sprawiedliwość i miłość Bożą.

Tymczasem to należało czynić, i tamtego nie pomijać. Biada wam, faryzeuszom, bo lubicie pierwsze miejsce w synagogach i pozdrowienia na rynku. Biada wam, bo jesteście jak groby niewidoczne, po których ludzie bezwiednie przechodzą».

Wtedy odezwał się do Niego jeden z uczonych w Prawie: «Nauczycielu, słowami tymi także nam ubliżasz». On odparł: «I wam, uczonym w Prawie, biada! Bo nakładacie na ludzi ciężary nie do uniesienia, a sami nawet jednym palcem ciężarów tych nie dotykacie».

Komentarz do Ewangelii na 14 października:

Wszyscy lubimy wygrywać i zdobywać złote medale, słyszeć wiwaty i motywujące okrzyki. Cieszymy się, gdy nasza drużyna zdobywa gole, a sędzia wystawia przeciwnikowi żółtą kartkę. Wszystko wtedy wydaje się piękne i proste.

Co robisz kiedy w Twoim życiu nagle bijesz sobie samobója, gdy wokół Ciebie jest więcej krytyki i trudnych słów do przyjęcia, mówiących o Twoich błędach. Gdy Twój cel, który sobie obrałeś, oddala się. Czy od razu przychodzi Ci do głowy, że może czas coś w sobie zmienić?

Reguły gry, jakie daje Ci Pan, są bardzo proste. Należy kierować się jedynie sprawiedliwością i miłością. Zatrzymaj się na moment, uspokój swoje emocje i myśli, abyś mógł zastanowić się, jakie są motywacje tego, co teraz robisz w życiu? Jezus nie karci Cię za to, jak żyjesz. Zaprasza Cię do nauki dystansu do siebie i własnych przyzwyczajeń. Proś Go, abyś potrafił raczej sam przyznać się do błędu i wychodzić ze stereotypów, aniżeli szukać winy u innych.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *