Ewangelia na 14 maja 2023 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 14.05.2023 wg św. Jana 14,15-21 z komentarzem:

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania. Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Parakleta da wam, aby z wami był na zawsze – Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie. Nie zostawię was sierotami. Przyjdę do was.

Jeszcze chwila, a świat nie będzie już Mnie widział. Ale wy Mnie widzicie; ponieważ Ja żyję, i wy żyć będziecie. W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was. Kto ma przykazania moje i je zachowuje, ten Mnie miłuje. Kto zaś Mnie miłuje, ten będzie umiłowany przez Ojca mego, a również Ja będę go miłował i objawię mu siebie”.

Komentarz do Ewangelii na 14 maja:

Konkretnym wyrazem miłości do Boga jest wsłuchiwanie się w słowa, które przekazał nam Chrystus. To jego nauka potrafi zmienić Ciebie w lepszego człowieka. Pomoże ci poznać prawdę o sytuacji, w której się teraz znajdujesz. Postaraj się wsłuchiwać w Słowo całym sobą…

Duch prawdy chce przenikać twoje serce; wesprzeć cię przy podjęciu dobrych decyzji; Pragnie być twoim obrońcą i orędownikiem. Poproś Go, aby cię inspirował, aby pomagał ci odkrywać to, co przybliży cię do Boga i do ludzi, wśród których żyjesz.

„Nie zostawię Cię samego z problemami którymi się zmagasz. Nie jesteś sierotą która nie ma znikąd wsparcia”. Jeszcze raz wsłuchaj się w słowa Ewangelii. I pozwól, by one drążyły twoje serce, by przenikały cię jak najgłębiej. Trwaj dziś w świadomości, że Bóg myśli o tobie. Że daje ci swego Ducha, aby wspierał Cię w twoich wyborach.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Like it.? Share it:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *