Ewangelia na 14 lutego 2023 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 14.02.2023 wg św. Łukasza 10, 1-9 z komentarzem:

Jezus wyznaczył jeszcze innych siedemdziesięciu dwu uczniów i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał.

Powiedział też do nich: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie! Oto posyłam was jak owce między wilki. Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie. Gdy wejdziecie do jakiegoś domu, najpierw mówcie: Pokój temu domowi. Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co będą mieli: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę.

Nie przechodźcie z domu do domu. Jeśli do jakiegoś miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: Przybliżyło się do was królestwo Boże”.

Komentarz do Ewangelii na 14 lutego

Nie tylko dwunastu Apostołów zostało wybranych przez Jezusa do głoszenia królestwa Bożego. Uczniowie posłani w dzisiejszej Ewangelii pochodzili spoza tego grona. W otoczeniu Jezusa byli też tacy, którzy do tego zadania nie zostali wyznaczeni. Być może mieli inne obowiązki, a może nie byli gotowi na misję. Zastanów się, w którym miejscu w gronie uczniów Jezusa widzisz siebie. Jakie może być zadanie, które Jezus wskazał właśnie tobie?

Jezus mówi posłanym uczniom, by wizytę w każdym domu rozpoczynali od życzenia domownikom pokoju. Mają nieść pokój wszędzie i nie oceniać, czy ktoś jest godzien go przyjąć czy nie. Potrzebujemy pokoju serca, gdy wokół dzieje się zło i toczą wojny, a nasze życie jest często niepoukładane. Co to dla ciebie znaczy nieść pokój innym?

Celem posłanych uczniów jest przekazanie ludziom wiadomości, że przybliżyło się do nich królestwo Boże. Przecież wkrótce ma do tych miejsc przyjść sam Jezus! Wsłuchaj się ponownie w zalecenia Jezusa. Które z nich przyjmiesz jako wskazówkę dla siebie jako ucznia posyłanego dziś przez Jezusa w świat? Porozmawiaj z Jezusem o tym, co najmocniej przemówiło do twojego serca podczas tej modlitwy. Oddaj Mu cały zapał lub wszystkie lęki, które się w tobie pojawiły.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *