Ewangelia na 14 lutego 2022 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 14.02.2022 wg św. Marka 6, 53-56 z komentarzem:

Jezus wyznaczył jeszcze innych siedemdziesięciu dwu uczniów i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał.

Powiedział też do nich: «Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie! Oto posyłam was jak owce między wilki. Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie. Gdy wejdziecie do jakiegoś domu, najpierw mówcie: Pokój temu domowi. Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was.

W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co będą mieli: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu. Jeśli do jakiego miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: „Przybliżyło się do was królestwo Boże”».

Komentarz do Ewangelii na 14 lutego

Tylko święty Łukasz pisze o tym rozesłaniu uczniów. To zapowiedź misji Kościoła, którą jest głoszenie Ewangelii wszystkim narodom. Jezus daje do zrozumienia posyłanym uczniom, że nie jest to łatwa misja. Idą jak owce między wilki i mogą się spotkać nie tylko z akceptacją, lecz także z niezrozumieniem czy odrzuceniem.

Kiedy dajemy świadectwo swojej wiary i mówimy o Chrystusie, nie powinniśmy się łatwo zniechęcać porażkami. Wciąż musimy świadczyć, Bogu pozostawiając przemianę ludzkich serc. Nie można przecież odpowiadać złem na zło, lecz trzeba je zwyciężać dobrem.

Jezus mówi też o powołaniu. To słowo kojarzy się zwykle z kapłanami czy zakonnikami. Ale nie tylko oni są powołani do głoszenia Ewangelii, nie tylko oni są robotnikami zbierającymi żniwo. Każdy człowiek otrzymał na Chrzcie szczególne powołanie do przekazywania Dobrej Nowiny, do świadczenia o Jezusie. Podobnie jak Chrystus kiedyś rozesłał swoich uczniów, tak i teraz codziennie posyła nas, byśmy głosili Dobrą Nowinę i dawali świadectwo w swoim środowisku, w pracy, w szkole. Głoszenie ewangelii wymaga dawania świadectwa. Wiara bez uczynków jest martwa, a głoszenie martwej wiary nie przynosi przecież żadnego owocu. Proś o odwagę do dawania świadectwa wiary.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *