Ewangelia na 14 lipca 2020 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 14.07.2020 wg św. Mateusza 11, 20-24 z komentarzem:

Jezus począł czynić wyrzuty miastom, w których dokonało się najwięcej Jego cudów, że się nie nawróciły.

„Biada tobie, Korozain! Biada tobie, Betsaido! Bo gdyby w Tyrze i Sydonie działy się cuda, które u was się dokonały, już dawno w worze i w popiele by się nawróciły. Toteż powiadam wam: Tyrowi i Sydonowi lżej będzie w dzień sądu niż wam. A ty, Kafarnaum, czy aż do nieba masz być wyniesione? Aż do Otchłani zejdziesz.

Bo gdyby w Sodomie działy się cuda, które się w tobie dokonały, przetrwałaby aż do dnia dzisiejszego. Toteż powiadam wam: Ziemi sodomskiej lżej będzie w dzień sądu niż tobie”.

Komentarz do Ewangelii na 14 lipca:

Jezus nie zawsze jest spokojny i łagodny. Wtedy, gdy jest to konieczne, jest wzburzony oraz używa mocnych i konkretnych słów. Dzisiaj krzyczy może i do Ciebie: „Biada!! Biada, bo nie chcesz zauważyć Jego obecności, bo przechodzisz obojętnie, a może nawet gardzisz tym co On Ci daje?!

Bóg nieustannie obdarowuje Cię swoimi darami. Próbuje Ci to powiedzieć przez błękitne niebo, zieloną trawę, szepcze to w liściach na drzewach i w kolorach kwiatów. Wykrzykuje Ci to w strumieniach górskich. Jakiego jeszcze dowodu i cudu potrzebujesz, aby uwierzyć i zaufać Bogu?!

Nie okłamuj samego siebie! Skończ z obłudą i kłamstwem w swoim sercu! Nie mów, że nie widzisz, nie słyszysz, że Bóg się o Ciebie troszczy! Bo On krzyczy! To jest krzyk Serca oddającego siebie ludzkości każdego dnia, a jednocześnie codziennie odrzucanego i lekceważonego! Na koniec modlitwy podziękuj Bogu za wszystkie cuda jakie w Twoim życiu uczynił: za cud życia, cud przyrody, cud rodziny, cud zdrowia i zdolności…

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *