Ewangelia na 14 czerwca 2019 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 14.06.2019 wg św. Mateusza 5, 27-32 z komentarzem:

Jezus powiedział do swoich uczniów:

„Słyszeliście, że powiedziano: «Nie cudzołóż». A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa. Jeśli więc prawe twoje oko jest ci powodem do grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało być wrzucone do piekła. I jeśli prawa twoja ręka jest ci powodem do grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało iść do piekła.

Powiedziano też: «Jeśli ktoś chce oddalić swoją żonę, niech jej da list rozwodowy». A Ja wam powiadam: Każdy, kto oddala swoją żonę – poza wypadkiem nierządu – naraża ją na cudzołóstwo; a kto by oddaloną wziął za żonę, dopuszcza się cudzołóstwa”.

Komentarz do Ewangelii na 14 czerwca:

Chrześcijaństwo nie pozostaje na poziomie zewnętrznych wyrazów, ale rozciąga się na głębszy sens bycia człowiekiem. Co czujesz kiedy słyszysz tak radykalne słowa Jezusa?

Jezus mówi: „Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa”. Kiedy patrzę na drugiego człowieka trudno dostrzec moje wewnętrzne zamiary. Bóg, który zna moje serce, wie o wszystkich jego intencjach. A co ze mną? Czy jestem świadomy tego co dzieje się w moim sercu?

Pragnienia, potrzeby, motywacje…. To zwyczajna kondycja serca człowieka. Pan Bóg nie chce zabierać tego wszystkiego. Zależy mu na radykalnej przemianie, która pozwoli świadomie przeżywać relację z Nim i drugim człowiekiem. Nie chce zabrać człowiekowi pięknego daru seksualności, którym przecież sam go obdarował. Spróbuj spojrzeć z tej perspektywy na swoje serce. Na to co w nim znajdujesz. Bóg wzywa do radykalnej przemiany. Chce bym patrzył na świat oczami przepełnionymi troską o siebie i drugiego człowieka. Zaproś Pana do swojego serca. Powiedz Mu o tym, co dzieje się w nim teraz.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *