Ewangelia na 13 stycznia 2024 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 13.01.2024 (Mk 2,13-17) z komentarzem:

Jezus wyszedł znowu nad jezioro. Cały lud przychodził do Niego, a On go nauczał. A przechodząc, ujrzał Lewiego, syna Alfeusza, siedzącego na komorze celnej, i rzekł do niego: „Pójdź za Mną!” Ten wstał i poszedł za Nim. Gdy Jezus siedział w jego domu przy stole, wielu celników i grzeszników siedziało razem z Jezusem i Jego uczniami. Wielu bowiem było tych, którzy szli za Nim. Niektórzy uczeni w Piśmie, spośród faryzeuszów, widząc, że je z grzesznikami i celnikami, mówili do Jego uczniów: „Czemu On je i pije z celnikami i grzesznikami?” Jezus, usłyszawszy to, rzekł do nich: „Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Nie przyszedłem, aby powołać sprawiedliwych, ale grzeszników”.

Komentarz do Ewangelii na 13 stycznia:

Jezus, powołując Lewiego, nie skupia się na jego czynach – nie pyta go o sukcesy i nie wylicza porażek. Dla Niego najważniejszy jest człowiek. Czasami może nam się wydawać, że jesteśmy zbyt słabi i grzeszni, by iść za Jezusem, ale bycie Jego uczniem oznacza całkowite zawierzenie Jemu, a nie sobie. W jakiej przestrzeni swojego życia słyszysz dzisiaj Jezusa, który zaprasza: „Pójdź za Mną!”? Co przeszkadza ci w odpowiedzi na tę Jego propozycję?

Jezus je i pije z celnikami i grzesznikami. Pomyśl, jak mogło to wyglądać – bycie razem z Nim, rozmowy przy stole, dzielenie z Nim codzienności. W jaki sposób pokazuje to Jego serce, to, co jest dla Niego ważne? On nie boi się naszych słabości, ale pragnie być blisko w tym, co wypełnia nasze życie. Zaproś Go do przeżycia z tobą tego dnia, tak bardzo konkretnie – by był z tobą we wszystkim.

„Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy źle się mają”. Opowiedz Jezusowi szczerze o tym, co cię boli, co jest twoją słabością i grzechem. Wsłuchaj się jeszcze raz w Jego słowa i usłysz zaproszenie, skierowane do ciebie dzisiaj, teraz, w tym, co przeżywasz. Poproś Jezusa o doświadczenie tego, że Jego miłość jest większa niż każdy twój grzech i że On pragnie dawać ci ją w obfitości, prowadząc do uzdrowienia.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *