Ewangelia na 13 stycznia 2013

Ewangelia na 13 stycznia 2013r. (wg św. Łukasza )

Gdy więc lud oczekiwał z napięciem i wszyscy snuli domysły w sercach co do Jana, czy nie jest Mesjaszem, on tak przemówił do wszystkich: «Ja was chrzczę wodą; lecz idzie mocniejszy ode mnie, któremu nie jestem godzien rozwiązać rzemyka u sandałów. On chrzcić was będzie Duchem Świętym i ogniem».

Kiedy cały lud przystępował do chrztu, Jezus także przyjął chrzest. A gdy się modlił, otworzyło się niebo i Duch Święty zstąpił na Niego, w postaci cielesnej niby gołębica, a nieba odezwał się głos: «Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie».

Komentarz do Ewangelii:

Uświadom sobie, że Bóg patrzy na ciebie jak na Jezusa, jak na swoje umiłowane dziecko. Nasza wiara została nam przekazana przez inne osoby, rodziców, księży, przyjaciół. Być może część z nich dalej jest dla ciebie autorytetami, a być może na kimś się zawiodłeś. Spróbuj oddzielić treść twojej wiary, od osób które ją przekazywały. Liczy się przecież Jezus, mistrz a nie Jego słudzy czy pośrednicy.

Jesteś umiłowanym dzieckiem Boga, On wie że potrzebujesz bezpośredniego kontaktu z Nim. Dzięki Duchowi Świętemu, możesz się z Nim spotkać tu i teraz. Proś teraz aby Duch Święty zstąpił na ciebie jak zstąpił na Jezusa. Duch Święty, którego otrzymujesz jest potwierdzeniem twojej zarzyłości z Bogiem. Dzięki ofierze Jezusa, Bóg jest twoim ojcem, cieszy się jak widzi, że pokonujesz różne trudności. Pragnie cię chronić i prowadzić właściwą drogą. Powierz Bogu Ojcu to co cię dziś czeka. W imię Jezusa proś o moc Ducha Świętego do pokonania wszelkich trudności.

Źródła: ewangelia.org; modlitwawdrodze.pl

Like it.? Share it:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *