Ewangelia na 13 lutego 2023 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 13.02.2023 wg św. Marka 8, 11-13 z komentarzem:

Faryzeusze zaczęli rozprawiać z Jezusem, a chcąc wystawić Go na próbę, domagali się od Niego znaku.

On zaś westchnął w głębi duszy i rzekł: „Czemu to plemię domaga się znaku? Zaprawdę, powiadam wam: żaden znak nie będzie dany temu plemieniu”.

A zostawiwszy ich, wsiadł z powrotem do łodzi i odpłynął na drugą stronę.

Komentarz do Ewangelii na 13 lutego

Rozmowa z faryzeuszami odbywa się tuż po rozmnożeniu chleba, jednym z najbardziej niezwykłych cudów Jezusa. Jednak ten oczywisty znak Bożej mocy nie wystarczył faryzeuszom. Czy potrafisz dostrzec znaki Bożego działania w swoim życiu?

Faryzeusze wcześniej zdecydowali, że nie wierzą w Boże posłanie Jezusa i żaden znak by ich nie przekonał. Słuchają Jego nauczania, widzą uzdrowienia i inne cuda, ale nie chcą ich przyjąć. Są zamknięci na to co nowe; co burzy ich schematy. Nie otrzymają znaku, bo tak naprawdę nie chcą go i nie potrzebują.

To nie znaki wywołują wiarę. Jest odwrotnie, to wiara czyni cuda. Jezus wielokrotnie mówił ludziom, których uzdrowił: twoja wiara cię ocaliła. A swoim uczniom: gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy, moglibyście góry przenosić. Nie możesz wymusić niczego na Bogu, nie możesz żądać, tylko z ufnością prosić. A Bóg chętnie da taki znak, jaki będzie ci potrzebny.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *