Ewangelia na 13 kwietnia 2024 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 13.04.2024 (J 6,16-21) z komentarzem:

Po rozmnożeniu chlebów, o zmierzchu uczniowie Jezusa zeszli nad jezioro i wsiadłszy do łodzi, zaczęli się przeprawiać przez nie do Kafarnaum. Nastały już ciemności, a Jezus jeszcze do nich nie przyszedł; jezioro burzyło się od silnego wichru. Gdy upłynęli około dwudziestu pięciu lub trzydziestu stadiów, ujrzeli Jezusa kroczącego po jeziorze i zbliżającego się do łodzi. I przestraszyli się. On zaś rzekł do nich: „To Ja jestem, nie bójcie się”. Chcieli Go zabrać do łodzi, ale łódź znalazła się natychmiast przy brzegu, do którego zdążali.

Komentarz do Ewangelii na 13 kwietnia:

To była doba niezwykłych przeżyć i skrajnych emocji. Najpierw głęboka troska, czym nakarmić tłumy, potem niezwykła radość z rozmnożenia chleba. Przerażenie wobec żywiołów ziemi, lęk wobec mocy Bożej, dezorientacja, spoczynek u celu drogi. Przypomnij sobie we własnym życiu takie huśtawki nastrojów, emocji, przeżycia, które wytrącały cię z codziennej rutyny, także religijnej. Jak wtedy przeżywałeś wiarę w Jezusa?

Mogłoby się wydawać, że po rozmnożeniu chleba apostołów nic już nie zdziwi. A jednak Bóstwo Jezusa, Jego moc panowania nad naturą wymyka się ich poznaniu. W naszym życiu bywa podobnie. Szczególne spotkania z Bogiem, mnogość łask zacierają się w naszej pamięci, gdy przychodzą ciemności i burze, kiedy pozornie Jezusa nie ma z nami. Święty Ignacy radzi, by w chwilach strapienia przypominać sobie pocieszenia. Uczy, że z Bożą łaską, której Jezus nigdy nam nie poskąpi, możemy wiele zdziałać. Jak wygląda twoja pamięć o Bożych łaskach?

Uczniowie byli tak skoncentrowani na trudnościach, że pierwszą reakcją na widok Jezusa był strach. Zniknęła wiara dnia poprzedniego. Jezus się jednak nie obraża, nie wypomina słabości, ale przywraca ufność i pokój. Wie, jak krucha jest nasza wiara, dlatego stale pomaga nam ją odbudować. Słuchając Ewangelii, zwróć uwagę jak, mówi do ciebie: to Ja jestem, nie bój się. Jaka jest twoja reakcja? Porozmawiaj z Jezusem o wszystkich trudnościach, których doświadczasz i o twoim zaufaniu.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *