Ewangelia na 13 czerwca 2024 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 13.06.2024 (Mt 5,20-26) z komentarzem:

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. Słyszeliście, że powiedziano przodkom: „Nie zabijaj”; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: „Raka”, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: „Bezbożniku”, podlega karze piekła ognistego.

Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam sobie przypomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie, zostaw tam dar swój przed ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim. Potem przyjdź i dar swój ofiaruj. Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko, dopóki jesteś z nim w drodze, by cię przeciwnik nie wydał sędziemu, a sędzia dozorcy, i aby nie wtrącono cię do więzienia. Zaprawdę, powiadam ci: Nie wyjdziesz stamtąd, dopóki nie zwrócisz ostatniego grosza”.

Komentarz do Ewangelii na 13 czerwca:

Naturalną reakcją na krzywdę lub niesprawiedliwość jest gniew. Sam Jezus doświadczał tego uczucia w różnych sytuacjach. Potrafił jednak nad nim panować. Gniew może być konstruktywną siłą, dzięki której bronimy tego, co dla nas cenne. W jakich sytuacjach przeżywałeś ostatnio to uczucie? Jakich ważnych dla ciebie wartości broniłeś?

Nieuświadomiony lub nieokiełznany gniew może wyrządzić nam samym i innym ludziom wiele szkody. Może prowadzić do agresji fizycznej, słownej lub do przemocy psychicznej. Może też przeobrazić się w nienawistną siłę niszczącą nasze zdrowie, relacje i życiowe projekty. Jak radzisz sobie z tym uczuciem?

Na krzyżu Jezus przyjął na siebie całą nienawiść świata i zwyciężył ją miłością. Słuchając jeszcze raz Ewangelii, pomyśl, w jakiej sferze twojego życia najbardziej potrzebujesz pojednania. Jeśli chcesz, zaproś tam Jezusa.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Like it.? Share it:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *