Ewangelia na 12 października 2023 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 12.10.2023 wg św. Łukasza 11,5-13 z komentarzem:

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Ktoś z was, mając przyjaciela, pójdzie do niego o północy i powie mu: „Przyjacielu, pożycz mi trzy chleby, bo mój przyjaciel przybył do mnie z drogi, a nie mam co mu podać”. Lecz tamten odpowie z wewnątrz: „Nie naprzykrzaj mi się! Drzwi są już zamknięte i moje dzieci są ze mną w łóżku. Nie mogę wstać i dać tobie”. Powiadam wam: Chociażby nie wstał i nie dał z tego powodu, że jest jego przyjacielem, to z powodu jego natręctwa wstanie i da mu, ile potrzebuje.

I Ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a zostanie wam otworzone. Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu zostanie otworzone. Jeżeli któregoś z was, ojców, syn poprosi o chleb, czy poda mu kamień? Albo o rybę, czy zamiast ryby poda mu węża? Lub też gdy prosi o jajko, czy poda mu skorpiona? Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, to o ileż bardziej Ojciec z nieba udzieli Ducha Świętego tym, którzy Go proszą”.

Komentarz do Ewangelii na 12 października:

Jeżeli któregoś z was, ojców, syn poprosi o chleb, czy poda mu kamień? Albo o rybę, czy zamiast ryby poda mu węża? Możemy odwrócić to pytanie: Czy jeśli syn poprosi o kamień, to Ojciec mu go da, albo jeśli poprosi o węża czy rodzic mu go poda? Czy to o co proszę jest chlebem, czymś czego rzeczywiście mi potrzeba. Czy wężem, czymś co mi szkodzi?

Wyobraź sobie dziecko z rodzicem w zoo. Stoją przy akwarium z tropikalnymi wężami. Gady są kolorowe, zwracają uwagę malca, chce je wziąć do ręki. Rodzic wie, że taki wąż jednym ukąszeniem może zabić dziecko. Rodzic nie pozwoli żeby dziecku stała się krzywda, pomimo tego że ono tego nie rozumie i chce wziąć węża do ręki. Tak i Bóg czasami nie daje tego, o co prosimy, bo widzi konsekwencje, które mogą nas spotkać.

My często skupiamy się na tym czego nam brak, bywa że na rzeczach których wcale nam nie potrzeba, różnych gadżetach, przesadnym wyglądzie. O co się głównie zamartwiam i proszę Boga? Bóg udzieli Ducha Świętego tym, którzy Go proszą. Bóg wie co będzie najlepsze dla nas. Prośmy o łaski Ducha Świętego potrzebne do szukania i pełnienia woli Boga w naszym życiu!

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *