Ewangelia na 11 sierpnia 2018 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 11.08.2018 wg św. Mateusza 17, 14-20 z komentarzem:

Pewien człowiek zbliżył się do Jezusa i padając przed Nim na kolana, prosił: «Panie, zlituj się nad moim synem! Jest epileptykiem i bardzo cierpi; bo często wpada w ogień, a często w wodę. Przyprowadziłem go do Twoich uczniów, lecz nie mogli go uzdrowić».

Na to Jezus odrzekł: «O plemię niewierne i przewrotne! Jak długo jeszcze mam być z wami; jak długo mam was znosić? Przyprowadźcie Mi go tutaj!» Jezus rozkazał mu surowo, i zły duch opuścił go. Od owej pory chłopiec odzyskał zdrowie.

Wtedy uczniowie podeszli do Jezusa na osobności i zapytali: «Dlaczego my nie mogliśmy go wypędzić?» On zaś im rzekł: «Z powodu małej wiary waszej. Bo zaprawdę, powiadam wam: Jeśli będziecie mieć wiarę jak ziarnko gorczycy, powiecie tej górze: „Przesuń się stąd tam!”, a przesunie się. I nic nie będzie dla was niemożliwego».

Komentarz do Ewangelii na 11 sierpnia:

Słowo Boga jest żywe. Jezus „rozkazał surowo” złemu duchowi, a ten opuścił epileptyka. Wypowiedział konkretne słowo, które sprawiło, że chłopiec został uwolniony. Natychmiast. To jest znak dla wszystkich idących za Nim, o tym jak wielką moc mają wypowiadane słowa. Jaką wartość mają słowa dla ciebie? Jakich słów używasz w stosunku do Boga i ludzi? Zastanów się, czy z twoich ust częściej wychodzi błogosławieństwo czy przekleństwo.

Wiara rodzi się ze słuchania, czyli przez Słowo prowadzi do coraz pełniejszego zanurzenia się w Bogu. Jezus jest Słowem i Drogą, którą człowiek musi kroczyć, jeśli chce, by jego wiara się rozwijała. Oto codzienność każdego chrześcijanina: każdego dnia zbliżać się do Boga. Pragnąć takiej wiary, która przenosi góry, dla której nie ma nic niemożliwego. Czy masz świadomość, do jak wielkich rzeczy wzywa cię Bóg?

Bóg pragnie szerzyć swoje Królestwo przez ludzi wiary. Czytając jeszcze raz powyższy fragment Ewangelii, obserwuj postawę Jezusa. Zobacz, jaką moc Jego słowom nadaje wiara.  Módl się, aby Pan każdego dnia przymnażał ci wiary i pokazywał moc, jaką mają słowa. Proś o świadomość, jak ważne dla Królestwa Bożego są małe rzeczy w twojej codzienności.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *