Ewangelia na 11 grudnia 2020 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 11.12.2020 wg św. Mateusza 11, 16-19 z komentarzem:

Jezus powiedział do tłumów:

„Z kim mam porównać to pokolenie? Podobne jest do przesiadujących na rynku dzieci, które głośno przymawiają swym rówieśnikom: „Przygrywaliśmy wam, a nie tańczyliście; biadaliśmy, a wy nie zawodziliście”. Przyszedł bowiem Jan, nie jadł ani nie pił, a oni mówią: „Zły duch go opętał”. Przyszedł Syn Człowieczy, je i pije, a oni mówią: „Oto żarłok i pijak, przyjaciel celników i grzeszników”.

A jednak mądrość usprawiedliwiona jest przez swe czyny”.

Komentarz do Ewangelii na 11 grudnia:

Być może życie w czasach Jezusa rzeczywiście było łatwiejsze. Nowinki rozchodziły się bezpośrednio między ludźmi, z ust do ust. Dzisiaj zalewają nas fale informacji, na każdym kroku newsy, często szokujące wiadomości. Ale czy rzeczywiście prawdę tak trudno wyłuskać? Czy dajesz sobie czas i sposobność, aby pytać o to, co jest dla ciebie najważniejsze?

Przyszedł Jan Chrzciciel, asceta. Wszyscy o nim mówili, przychodzili posłuchać, popatrzeć. Żył postem i modlitwą, mieszkał na pustkowiu. Jan przez sam sposób życia mógł być wyrzutem sumienia dla tych, którzy nie lubią niczego sobie odmawiać. A mówiono o nim: „zły duch go opętał”. Przyszedł Jezus, jest z ludźmi, dobrze wszystkich traktuje, nawet grzeszników, a nazywają Go przyjacielem celników, żarłokiem i pijakiem. Czy i ty nie jesteś w duchowych sprawach takim „kapryśnym dzieckiem”, niezadowolonym i narzekającym z jakiegokolwiek powodu?

Często szukając prawdy, koncentrujesz się na tej jej części, która bardziej ci odpowiada. Jezus pokazuje jednak, że „mądrość usprawiedliwiona jest przez swe czyny”. Słuchając ponownie słów Ewangelii, zauważ jedność dążeń i jedność serc w postawach Jana i Mesjasza. Jeśli to dostrzeżesz, nie utoniesz w morzu opinii i osądów. Poproś Pana, aby pokazał ci dzisiaj, w jaki sposób możesz żyć Jego Słowem i przybliżać Jego królestwo innym ludziom.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Like it.? Share it:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *