Ewangelia na 11 czerwca 2022 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 11.06.2022 wg św. Mateusza 10, 7-13 z komentarzem:

Jezus powiedział do swoich apostołów:

„Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie. Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy. Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie. Nie zdobywajcie złota ani srebra, ani miedzi do swych trzosów. Nie bierzcie w drogę torby ani dwóch sukien, ani sandałów, ani laski. Wart jest bowiem robotnik swej strawy. A gdy przyjdziecie do jakiegoś miasta albo wsi, wywiedzcie się, kto tam jest godny, i u niego zatrzymajcie się, dopóki nie wyjdziecie. Wchodząc do domu, przywitajcie go pozdrowieniem.

Jeśli dom na to zasługuje, niech zstąpi na niego pokój wasz; jeśli zaś nie zasługuje, niech pokój wasz powróci do was”.

Komentarz do Ewangelii na 11 czerwca

Idźcie i głoście. To po pierwsze nakazuje nam Jezus. Nie można głosić siedząc w miejscu. Musisz się ruszyć i pójść. Pójść do tych miejsc twojego codziennego zaangażowania. I musisz pokazać, że chcesz głosić. Jak to zrobić? Proś Jezusa, by ci w tym pomógł.

Bliskie jest królestwo niebieskie. Tylko tyle, albo aż tyle należy głosić. By głosić to, sam musisz czuć się obywatelem tego królestwa. Musi być widać po tobie, że jesteś jego mieszkańcem. I to właśnie życiem masz to głosić. Czym powinno się ono charakteryzować? Jakie cechy ma obywatel królestwa niebieskiego?

Gdy będziesz żył jak obywatel królestwa niebieskiego, to będą działy się wokół ciebie cuda. Uzdrowienia, wskrzeszenia, oczyszczenia… Ludzie zachwyceni twoją postawą zostawią wszystkie zniewolenia i pójdą za Jezusem. Ale musi twoje życie wskazywać na Jezusa… Jest to trudne, bo zawsze łatwiej mówić o tym, niż pokazywać życiem. Proś Jezusa, byś coraz bardziej stawał się obywatelem Jego królestwa, byś coraz bardziej poznając Władcę, pragnął jeszcze bardziej iść za Nim. I by przykład Jego życia przemieniał ciebie.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Like it.? Share it:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *