Ewangelia na 1 grudnia 2021 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 1.12.2021 wg św. Mateusza 15, 29-37 z komentarzem:

Jezus przyszedł nad Jezioro Galilejskie. Wszedł na górę i tam siedział.

I przyszły do Niego wielkie tłumy, mając z sobą chromych, ułomnych, niewidomych, niemych i wielu innych, i położyli ich u Jego stóp, a On ich uzdrowił. Tłumy zdumiewały się, widząc, że niemi mówią, ułomni są zdrowi, chromi chodzą, niewidomi widzą. I wielbiły Boga Izraela. Lecz Jezus przywołał swoich uczniów i rzekł: „Żal Mi tego tłumu! Już trzy dni trwają przy Mnie, a nie mają, co jeść. Nie chcę ich puścić zgłodniałych, żeby ktoś nie zasłabł w drodze”. Na to rzekli Mu uczniowie: „Skąd tu na pustkowiu weźmiemy tyle chleba, żeby nakarmić tak wielki tłum?”

Jezus zapytał ich: „Ile macie chlebów?” Odpowiedzieli: „Siedem i parę rybek”. A gdy polecił tłumowi usiąść na ziemi, wziął siedem chlebów i ryby i odmówiwszy dziękczynienie, połamał, dawał uczniom, uczniowie zaś tłumom. Jedli wszyscy do syta, a pozostałych ułomków zebrano jeszcze siedem pełnych koszów.

Komentarz do Ewangelii na 1 grudnia

Jezus ma moc dotknąć i uzdrowić każdego. Nad Jeziorem Galilejskim uzdrawiał tych, którzy do Niego przychodzili. Czyli tych, którzy tego pragnęli, którzy prawdziwie wierzyli w Jego boską moc. Ciebie także dziś zaprasza, abyś przyszedł do Niego i oddał Mu wszystkie swoje słabości, byś pozwolił Mu się dotknąć, dotknąć twojego serca, twojej codzienności, by mógł w swojej mocy w nich działać.

Jezus nie tylko leczył choroby, ale troszczył się też o sprawy codzienne, proste, tak jak w tym fragmencie zatroszczył się o jedzenie. Jezus chce być obecny w każdym, nawet najmniejszym, elemencie twojego życia i udzielać w obfitości tego, czego potrzebujesz. Czy w to wierzysz? Czy traktujesz Boga jako bliskiego, zainteresowanego wszelkimi twoimi sprawami opiekuna?

Uzdrowienie w sercach uleczonych bardzo często budziło uwielbienie. Postawa uwielbienia Jezusa poszerza serce. Dzięki temu Jezus może wlewać w nie jeszcze więcej swojej łaski i dokonywać kolejnych cudów w twoim życiu. Czy pamiętasz o tym? Czy jesteś wdzięczny Jezusowi, uwielbiasz Go w tym, co dla ciebie czyni każdego dnia? Stań przed Bogiem w postawie uwielbienia i wdzięczności. Podziękuj Mu za wszystkie cuda – te wielkie i te małe, których dokonał w twoim życiu.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Like it.? Share it:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *