Cud różańcowy w Oziornoje

W 1941 roku nagła obfitość ryb ocaliła mieszkańców Oziornoje od śmierci głodowej. Wieś w kazachskim stepie założyli w 1936 r. Polacy, przesiedleni przez sowiecką władzę z terenów dzisiejszej Ukrainy i Białorusi.

Warunki zawsze tam były trudne, ale zimą z 1940 na 1941 r. mieszkańcy praktycznie zostali odcięci od dostaw żywności. Ludziom groziła śmierć głodowa.

Wtedy mieszkańcy zjednoczyli się w modlitwie do Najświętszej Maryi Panny. Ratunek przyszedł 25 marca 1941, w uroczystość Zwiastowania.

Roztopy utworzyły jezioro w miejscu wyschniętego zbiornika na zachodnim krańcu wsi i pojawiło się tam mnóstwo ryb, które uratowały ich od śmierci głodowej.

Ludzie uznali to wydarzenie za cud. W 1955 r. jezioro wyschło ponownie, napełniając się wodą jedynie podczas wiosennych roztopów oraz obfitych opadów deszczu.

Pojawiały się także ryby, ale w niewielkich ilościach.

Mieszkańcy Oziornoje nie zapomnieli o tym wydarzeniu i Maryja zawsze była tam wyjątkowo czczona. Nosi tytuł karmiącej rybami.

4 odpowiedzi do “Cud różańcowy w Oziornoje

  1. Święty Papież Jan Paweł II tak kochał różaniec i tak wyraźnie pisał o nim w swoim pięknym liście apostolskim „Rosarium Virginis Mariae” („Różaniec Dziewicy Maryi”). Pokazał w nim w jaki sposób jego miłość do Maryi i miłość do różańca pomogły mu wcielić cnoty, które ostatecznie doprowadziły go do nieba. Te same cnoty mogą nam pomóc również tam dotrzeć! Święty Jan Paweł, kierując się różańcem i swoim przykładem pobożności w prywatnej modlitwie i życiu osobistym, pomaga nam lepiej rozeznać i znaleźć odpowiedzi na niektóre z tych pytań. To bardzo ważne, abyśmy wzrastali w relacji z Jezusem i wiele razy ludzie nie mają pojęcia od czego zacząć. Ale jeśli zaczniemy od postawienia się u stóp Matki Boskiej to Ona z pewnością nam pomoże. Nie chce niczego więcej, jak przyprowadzić każdego z nas do swego Syna, a to jest piękno różańca.

    Jak odmawiać różaniec święty
    https://wojownicylodz.pl/jak-odmawiac-rozaniec-swiety/

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *